Wycieczka po bagnach

Friends of the Arcata Marsh będzie sponsorem bezpłatnej wycieczki po Arcata Marsh i Wildlife Sanctuary w sobotę.

Wszyscy spotkają się z przywódczynią Sharon Levy o godzinie 14:00 w holu Interpretive Center przy South G Street na 90-minutowy spacer skupiający się na ptakach, oczyszczaniu ścieków i/lub historii bagien. To wydarzenie ma miejsce w deszczu lub w słońcu. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer 707-826-2359.

Potańcówka

Taniec z muzyką na żywo i „wspaniałym parkietem” odbywa się w poniedziałki od 19:00 do 21:30 w Moose Lodge, 4328 Campton Road, Eureka. Wstęp kosztuje 9 dolarów.

Sprzedaż roślin, rzemiosła

W dniu 18 maja w godzinach od 10:00 do 15:00 w hali folwarcznej pod adresem 3995 Dow’s Prairie Road w McKinleyville w Dows Prairie Grange nr 505 odbędą się targi sprzedaży roślin i rzemiosła.

Sala wypełniona będzie żywnością, rękodziełem do wykonania i ręcznie wykonanymi przedmiotami, które można kupić bezpośrednio od artysty. Dodatkowo będzie możliwość zakupu roślin. Wydarzenie to jest bezpłatne, a jego beneficjentem jest sala folwarczna. Kuchnia będzie otwarta w porze lunchu.

Seria głośników

Seria prelegentów Centrum Kultury Da Gou Rou Louwi będzie kontynuowana programem zatytułowanym „Odzyskiwanie nazw miejsc Douwa dat? (Gdzie jesteś?)” z lingwistką Lynniką Butler 18 maja w godzinach 13:00–14:00 w centrum, 417 Second St., Suite 101, Eureka.

Butler wygłosi wykład na temat znaczenia rekultywacji nazw miejscowości oraz projektu Departamentu Języka Plemienia Wiyot dotyczącego stworzenia mapy nazw miejscowości.

Mini Mistrzowie

19 maja w południe w Morris Graves Museum of Art, 636 F St., Eureka, Humboldt Arts Council zorganizuje warsztaty Mini Masters.

Zapraszamy rodziny do wspólnego udziału w bezpłatnych, comiesięcznych warsztatach tworzenia sztuki, które uzupełniają wydaną w tym miesiącu książkę z opowieściami. Projekty skierowane są do dzieci w wieku od 2 do 5 lat, ale mile widziane są dzieci w każdym wieku.

Program 19 maja skupi się na cudownym świecie pszczół, z pomocą Kristen Hall i książki Isabelle Arsenault „Pszczoła miodna”. Po zakończeniu opowieści rodzice i dzieci mogą wspólnie odwiedzić stanowiska artystyczne, aby stworzyć własne miniarcydzieła z pomocą i wskazówkami pedagoga sztuki Genevieve Kjesbu. Na zakończenie wydarzenia każda rodzina otrzyma bezpłatną książkę dla dzieci.

Obóz letni

Rejestracja do Muzeum Historii Naturalnej Cal Poly Humboldt Youth Summer Camps jest już otwarta.

Obozy przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Wszystkie obozy obejmują tematyczne projekty artystyczne, praktyczną eksplorację materiałów, czas na opowiadanie historii, ćwiczenia badawcze i wiele gier.

Od 24 do 28 czerwca: „Skakaj, ślizgaj się i biegaj” z żywymi gadami i płazami, ćwicz śledzenie zwierząt, poznając różne kariery zwierząt.

Od 8 do 12 lipca: „Odkrywcy nauk przyrodniczych”. Zanurz się w naukach o morzu, naucz się korzystać z teleskopów, urządź przedstawienie kukiełkowe i dowiedz się, czym zajmują się różni naukowcy.

Od 15 do 19 lipca: „Nasi znani przyjaciele, ptaki i dinozaury”. Zakop się w ciastach z wykopalisk, zobacz prawdziwe skamieliny niczym paleontolog i zdobądź żywego kurczaka.

Obozy odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:00 do 17:00. Koszt wynosi 120 dolarów tygodniowo dla osób niebędących członkami i 100 dolarów tygodniowo dla członków muzeów. Więcej informacji na temat rejestracji i informacji można znaleźć na stronie https://natmus.huboldt.edu/summer-youth-camps lub zadzwoń pod numer 707-826-4480.

źródło