Przez ostatnie trzy lata Main Street Lorain współpracował z firmami ze śródmieścia podczas wydarzeń w pierwszy piątek na Broadwayu.

To się zmienia, powiedział Max Schaefer, dyrektor wykonawczy Main Street Lorain.

Schaefer powiedział, że Main Street Lorain dokona zmian tego lata.

Począwszy od czerwca, Main Street Lorain będzie przez całe lato gościć wydarzenia w drugą sobotę.

Cel jednak jest wciąż ten sam: zaprezentowanie centrum Lorain i jego galerii firm jak największej liczbie osób, powiedział.

„Właściwie przechodzimy z pierwszych piątków na drugie soboty” – powiedział Schaefer. „Słuchałem opinii niektórych firm i oczywiście wypróbowałem Pierwsze Piątki przez trzy lata (dowiedzieliśmy się) wiele o tym, co działa najlepiej, a co nie”.

Zdaniem Schaefera zmiana ta wynika nie tylko z działalności przedsiębiorstw w centrum miasta, ale także z potrzeby utrzymania płynności ruchu pieszego przez cały weekend.

Piątek był już najpopularniejszym dniem zwiedzania centrum Lorain dzięki innym wydarzeniom, takim jak Rockin’ on the River, powiedział.

„Zmieniamy się, aby spróbować nieco bardziej skupić się na przyprowadzaniu ludzi do centrum Lorain w inny dzień tygodnia, z wyjątkiem piątków” – powiedział Schaefer. „Wiele osób przyjeżdża do centrum w piątkowy wieczór.

„To wspaniale i chcemy kontynuować z nimi współpracę. Myślę jednak, że było ogólne zainteresowanie zobaczeniem większej liczby osób innego dnia.

Schaefer powiedział, że dotychczasowa reakcja przedsiębiorstw jest solidna i istnieje jeszcze większe prawdopodobieństwo, że dołączą do akcji.

Lista uczestniczących firm jest podobna do serii Pierwszy Piątek, ale nie jest dokładnie taka sama.

„Docieramy do większej liczby dostawców, różnych dostawców, z którymi nie współpracowaliśmy w przeszłości” – powiedział Schaefer. „Przestrzeń nie stanowi większego problemu.

„Będziemy mieć trochę muzyki na żywo. Przeprowadzaliśmy agitację w okolicy i informowaliśmy o tym małe firmy, które tu działają”.

Schaefer wyraził nadzieję, że nowsze firmy pomogą rozszerzyć zasięg weekendowej sceny w centrum Lorain wśród dorosłych i dzieci.

Powiedział, że Main Street Lorain również mocno koncentruje się na tym, aby nowe wydarzenia miały charakter rodzinny.

Schaefer powiedział, że w każdym z czterech terminów będzie prezentowany teatr Palace Theatre, 617 Broadway w centrum Lorain.

„Współpracujemy z Pałacem” – powiedział. „Na zakończenie każdego wydarzenia w Pałacu zostanie wyświetlony poranny film, który będzie w pewnym sensie uwieńczeniem wydarzenia”.

Wydarzenia Main Street Lorain w drugą sobotę w 2024 r. zaplanowano na 8 czerwca, 13 lipca, 10 sierpnia i 14 września.

Wszystkie wydarzenia będą trwały od 11:00 do 15:00

Więcej informacji na temat harmonogramu wydarzeń tego lata można znaleźć na stronie: www.mainstreetloranohio.org.

źródło