Notatka redaktora: To trzecia z serii historii o osobach wprowadzonych do Galerii Sław Sportu Luizjany w 2024 roku. Uroczystości wprowadzenia do szkoły odbędą się w dniach 20–22 czerwca w Natchitoches.

Jedno słowo najlepiej opisuje Kerry’ego Josepha: konkurent.

Ta konkurencyjność zaprowadziła go na cały świat, gdzie zdobył wiele profesjonalnych mistrzostw w piłce nożnej zarówno w Ameryce Północnej, jak i Europie.

Ta konkurencyjność pomogła mu także poprowadzić drużynę McNeese State Cowboys przez cztery z ich najlepszych sezonów piłkarskich.

Ta konkurencyjność przełożyła się na karierę trenerską, która rozpoczęła się jako stażysta w New Orleans Saints, zaowocowała pracą koordynatora ofensywy w McNeese, następnie powrotem do NFL w Seattle Seahawks, a obecnie jako trener rozgrywających w Chicago Bears.

22 czerwca w Natchitoches za swój rozległy dorobek Joseph zostanie wprowadzony do Galerii sław sportu Luizjany jako członek Klasy 2024.

„Ten zaszczyt jest dla mnie wyjątkowy, ponieważ przede mną było tak wielu wspaniałych ludzi, sportowców i trenerów” – powiedział Joseph. „Nigdy o tym nie myślałem podczas gry, ale jest to wspaniała nagroda za całą ciężką pracę, poświęcenie i poświęcenia, które poniosłem, aby spełnić swoje marzenia. A co najważniejsze, poświęcenie, jakie złożyła dla mnie moja matka, ojciec i bracia”.

Jego rodzina i jej ofiary pomogły w budowaniu i rozwijaniu kariery Josepha w Galerii sław.

„Dorastałem w rodzinie konkurencyjnej, ale zdyscyplinowanej” – powiedział mieszkaniec Nowej Iberii. „Musiałem konkurować z moim najstarszym bratem Kevinem i jego przyjaciółmi. Mój młodszy brat Kendall utrzymywał mnie w dobrej kondycji, ponieważ zawsze starał się wygrać, gdy rywalizowaliśmy.

Ta chęć rywalizacji rozpoczęła się w wieku pięciu lat, kiedy brał udział w grze T-ball. W wieku 12 lat było oczywiste, jak dobry może być zarówno w baseballu, jak i piłce nożnej.

Ale bycie tak dobrym wymagało dużo dyscypliny, skupienia i poświęcenia.

„Zawsze miałem ludzi, na których mogłem patrzeć i którzy motywowali mnie, abym był absolutnie najlepszy” – powiedział Joseph. „Tata zaszczepił w nas mentalność, abyśmy ciężko pracowali i byli oddani. Nigdy nie mogliśmy okazywać oznak zmęczenia podczas ćwiczeń lub gry.

Był gwiazdą czterech dyscyplin sportowych w New Iberia, ale jego największą miłością zawsze była piłka nożna.

„Zawsze lubiłem grać w piłkę nożną, ponieważ mogłem grać jako rozgrywający i mieć piłkę w dłoni” – powiedział.

W McNeese Joseph rzucił na odległość 7874 jardów i zgromadził łącznie 9674 jardów, ustanawiając rekord 43-10 z dwoma mistrzostwami Southland Conference w 1993 i 1995 r. Wystąpił także w czterech play-offach FCS (wówczas nazywanych Division I-AA).

W sezonie 1995 Cowboys osiągnęli rekord 11-0 w sezonie zasadniczym, zajmując jednocześnie pierwsze miejsce w ogólnokrajowych sondażach przez większą część roku.

Joseph zakończył karierę w college’u jako rekordzista szkoły w większości kategorii zaliczających. Dziś nadal jest rekordzistą pod względem większości podań w karierze (67), zajmując drugie miejsce pod względem podań i całkowitego ataku.

Jego dwudziestoletnia kariera zawodowa, podczas której grał w NFL, CFL, NFL Europe i Lidze Światowej, rozpoczęła się jako rozgrywający w drużynie Cincinnati Bengals w 1996 r. W 1997 r. był rezerwowym drużyny Washington Commanders (wówczas Redskins).

Następnie przeszedł do obrony, grając jako bezpieczny w Seattle Seahawks w latach 1998-2001, gdzie wystąpił w 56 meczach i 14 startów.

Grał także w London Monarchs w 1997 r., a następnie w Rhein Fire w 1998 r., gdzie jako rozgrywający poprowadził drużynę do mistrzostw świata w Bowl.

Po zakończeniu gry w Seattle udał się do Kanady, gdzie w latach 2003–2005 doskonalił się jako rozgrywający w czterech różnych zespołach, zaczynając od Ottawa Renegades.

Podczas swojego drugiego sezonu w drużynie Saskatchewan Roughriders w 2007 roku poprowadził swoją drużynę do tytułu Gray Cup po rzuceniu na odległość 4002 jardów i 24 przyłożeniach, a jednocześnie w biegu na odległość kolejnych 737 jardów i 13 punktów.

Za swoje wysiłki został uznany za najwybitniejszego gracza CFL.

„Gra w lidze CFL była dla mnie świetną okazją do gry na pozycji, którą kocham” – powiedział.

źródło