Kilka godzin temu, Apple zaprezentowało iOS 18który wprowadza dziesiątki nowych funkcji do iPhone’ów. Firma skupiła się na funkcjach opartych na sztucznej inteligencji i możliwościach dostosowywania interfejsu użytkownika. Jednak ważną funkcją, taką jak Bogate usługi komunikacyjne (RCS) dostał zaledwie dwie sekundy czasu antenowego podczas przemówienia Apple na WWDC 2024.

Funkcja RCS w iOS 18 znacznie poprawi jakość przesyłania wiadomości między iPhone’ami i urządzeniami Galaxy

Na początku tego roku Apple ogłoszony że RCS pojawi się na iPhone’ach jeszcze w tym roku. Podczas wydarzenia WWDC 2024 firma ogłosiła, że ​​iOS 18 obsługuje RCS w standardowej aplikacji Wiadomości. Chociaż nie spowoduje to zniknięcia zielonych dymków z aplikacji Wiadomości, wprowadzi nowoczesne funkcje przesyłania wiadomości, w tym czaty grupowe, udostępnianie zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości, potwierdzenia przeczytania, wskaźniki pisania i wiadomości głosowe podczas rozmowy z użytkownikami Androida.

iOS 18 pojawi się na iPhone’ach jesienią tego roku. Dzięki temu możesz korzystać z nowoczesnych funkcji przesyłania wiadomości w telefonie Galaxy podczas wysyłania SMS-ów do znajomego korzystającego z iPhone’a. Poprawi to komfort zarówno Ciebie, jak i Twojego znajomego. Apple będzie używać profilu RCS Universal Profile 2.4 dla systemu iOS 18.

Historia ma ciąg dalszy po naszym filmie o One UI 6.1.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, użytkownicy iPhone’a zobaczą wiadomości od użytkowników Androida w zielonych dymkach w aplikacji Wiadomości. Jednakże wyświetli znacznik „Wiadomość tekstowa • RCS” w polu tekstowym, aby poinformować użytkowników iPhone’a, czy mogą uzyskać dostęp do RCS. Jedyne, czego brakuje w RCS Universal Profile 2.4, to kompleksowe szyfrowanie, więc użytkownicy iPhone’a nie będą mieli takiego poziomu bezpieczeństwa, z jakiego korzystają użytkownicy Androida za pośrednictwem Wiadomości Google.

źródło