Słyszeliśmy wiele plotek o całkowicie przeprojektowanym „Apple Watch X”, który ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku, ponieważ zegarek kończy 10 lat. Nadal nie wiemy na pewno, jak będzie wyglądał nowy Apple Watch X podobny, ale grupa projektantów stworzyła koncepcję wyobrażającą sobie coś w rodzaju cieńszego Apple Watch Ultra…z kamerą FaceTime.

Koncepcja Apple Watch X

„Pracowaliśmy nad szczegółową koncepcją projektu i makietami Apple Watch X przez ponad 3 miesiące i zebraliśmy kilka plotek, patentów i nowości na temat nadchodzącego Apple Watch” – projektant Lukas Gehrer z Niemiecka agencja projektowa Wordsmattr powiedział 9 do 5Mac.

Na pierwszy rzut oka koncepcja Apple Watch X wygląda bardzo znajomo Apple Watch Ultra. Chociaż Ultra jest grubszy, koncepcja przedstawia Apple Watch X jako cieńszą wersję z lekko zakrzywionymi krawędziami, a nie całkowicie płaską. Koncepcja pokazuje również, jak wyglądałby ciemniejszy tytanowy Apple Watch.

Oczywiście, skoro mówimy o koncepcji, wykracza ona poza zwykłe zaprezentowanie nowego projektu. Koncepcyjny Apple Watch X ma także wbudowaną w ekran kamerę do obsługi FaceTime i czujnik ciśnienia krwi.

Chociaż krążą pogłoski o tym, że Apple pracuje nad czujnikiem ciśnienia krwi do swojego smartwatcha, nic nie wskazuje na to, że Watch otrzyma aparat – i szczerze mówiąc, nie sądzę, że będzie go potrzebował.

Pełną koncepcję można sprawdzić tutaj.

Oto, co mówią plotki

Według Bloomberga raport, Apple Watch X będzie „największą jak dotąd przeróbką” Apple Watcha. Plotki sugerują, że nowy projekt sprawi, że produkt będzie cieńszy, a także wprowadzi nowy system paska magnetycznego, który może spowodować zerwanie kompatybilności z obecnymi paskami do zegarków.

Chociaż jednak bardziej logiczna byłaby premiera jeszcze w tym roku, analitycy uważają, że nowy projekt może zostać przesunięty na koniec 2025 r. ze względu na jego złożoność.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

źródło