Co najmniej jedna osoba została ranna w czwartkowe popołudnie po tym, jak kierowca sportowego samochodu uderzył w tył naczepy ciężarówki.

Według internetowego dziennika zdarzeń California Highway Patrol do wypadku doszło około południa na autostradzie 5 przy Lake Hughes Road w pobliżu Castaic.

Film ze Sky5 pokazał przednią połowę pomarańczowego Chevroleta Corvette całkowicie spłaszczoną przez tył dużego zestawu. Na miejsce wezwano ciężarówkę z platformą, aby usunąć rozbity samochód sportowy z kół ciężarówki.

Chevrolet Corvette został spłaszczony po uderzeniu w tył naczepy ciężarówki na autostradzie 5 w pobliżu Castaic w dniu 9 maja 2024 r. (KTLA)

Osoba dzwoniąca, która zgłosiła wypadek, twierdziła, że ​​kierowca jechał lekkomyślnie i kilkakrotnie uderzył w środkowy zderzak, a następnie w tył naczepy.

W wyniku wypadku zablokowanych zostało wiele pasów autostrady nr 5 w kierunku północnym.

Władze potwierdziły, że w mocno uszkodzonej Corvetcie uwięziona została jedna osoba. Straż pożarna hrabstwa Los Angeles przybyła na miejsce zdarzenia, wycięła osobę z pojazdu i przetransportowała ją do lokalnego szpitala na leczenie.

Stan tej osoby jest niejasny.

Trwa dochodzenie w sprawie katastrofy.

źródło