Władze hrabstwa Henrico zorganizowały w ratuszu spotkanie liderów lokalnego biznesu, aby zapewnić firmom możliwość omówienia, w jaki sposób samorządy lokalne mogą przyczynić się do ich rozwoju i sukcesu.

Podczas czwartkowego wydarzenia w Centrum Zaawansowanej Edukacji Kariery w Hermitage High School wysłuchano komentarzy menadżera hrabstwa Johna Vithoulkasa oraz Anthony’ego Romanello, dyrektora wykonawczego EDA Henrico.

Para rozmawiała z lokalnymi właścicielami firm o ich największych wyzwaniach, pytała o ich obawy i odpowiadała, w jaki sposób powiat może najlepiej wspierać poszczególne firmy.

Do przywódców hrabstw dołączyli profesjonaliści biznesowi z InUnison, niezależnej spółdzielni biznesowej. Firma znana wcześniej jako Stowarzyszenie Sprzedawców Detalicznych zapewnia lokalnym przedsiębiorstwom dane i zasoby, dzięki którym mogą osiągać sukcesy.

„W InUnison dostrzegamy możliwości i wyzwania stojące przed tymi firmami i koncentrujemy się na oferowaniu zasobów, które pomogą im odnieść sukces” – stwierdziła w oświadczeniu prezes i dyrektor generalna InUnison Nancy Thomas. „Lokalne firmy są motorem zatrudnienia, zapewniają sensowną pracę, kształtują nasze społeczności i wzbogacają nasze życie”.

InUnison opracował ankietę jako narzędzie do pomiaru wydajności niezależnych przedsiębiorstw w regionie Richmond.

Drugi rocznik Stan raportu lokalnego przeprowadzono w dniach 14 lutego–15 marca z udziałem 120 indywidualnych firm z siedzibą w Richmond, Chesterfield, Goochland, Hanowerze, Powhatan i Henrico.

Dane pokazują, że 77% respondentów odnotowało wzrost przychodów w ciągu ostatnich sześciu do 12 miesięcy, co daje szacunkową łączną kwotę ponad 192 milionów dolarów. A 80% ankietowanych firm zakończyło rok 2023 z zyskiem lub progiem rentowności: 61% zakończyło rok z zyskiem, a co najmniej 19% na koniec ubiegłego roku osiągnęło próg rentowności.

Inne godne uwagi ustalenia zawarte w raporcie obejmowały obawy przedsiębiorstw dotyczące całej gospodarki. Większość, bo 47%, wyraziła obawy dotyczące inflacji, a 23% wyraziło oczekiwania dotyczące dochodów. Z raportu wynika, że ​​inni wyrażali obawy związane z kosztami pracy i kwestiami podatkowymi.

Romanello powiedział, że te informacje pomogą hrabstwu lepiej zrozumieć codzienną perspektywę właścicieli lokalnych firm, ponieważ Henrico bada metody dalszego wzrostu gospodarczego.

„Myślę, że tutejsze środowisko biznesowe tak naprawdę polega na prosperowaniu, pomaganiu przedsiębiorstwom w odniesieniu sukcesu, a nawet organizowaniu wydarzeń tego typu, podczas których poświęcamy kilka godzin w tygodniu na spotkanie z naszą społecznością małych przedsiębiorstw” – powiedział Romanello. „Każą nam, żebyśmy spróbowali jeszcze bardziej wzmocnić sytuację.

Jak powiedział Romanello, chociaż statystyki opowiadają wspaniałą historię o hrabstwie, możliwości takie jak czwartkowe forum ujawniają więcej niż tylko liczby.

„Gospodarka światowa, gospodarka amerykańska, jest silna, ale istnieją pewne prawdziwe wyzwania związane z kosztami towarów i stopami procentowymi” – powiedział Romanello. „Chcemy usłyszeć, co myślą ludzie, i zobaczyć, czy możemy coś zrobić, aby biznes odniósł sukces”.

Henrico podjął już kroki w kierunku wzmocnienia swoich zasobów dla lokalnego biznesu, rozszerzając strefę przedsiębiorczości hrabstwa w 23 kwietnia posiedzenie Rady Nadzorczej.

Hrabstwo planuje przekwalifikować około 166 akrów osiedli mieszkaniowych i nieruchomości będących własnością rządu. Planuje także dodać 194 akry do obszaru wyznaczonego przez państwo pod rozwój biznesu i wzrost liczby miejsc pracy.

Strefa Przedsiębiorczości utworzona w 2003 roku zajmuje obecnie powierzchnię 3793 akrów. Firmy działające w Strefie Przedsiębiorczości mogą skorzystać z pomocy finansowej państwa i powiatu.

W ciągu ostatnich trzech lat firmy Henrico otrzymały bezpośrednie korzyści finansowe o wartości ponad 8,6 miliona dolarów, częściowo dzięki Strefa przedsiębiorczości hrabstwa Henrico.

Rada nadzorcza wprowadziła również zarządzenie, które będzie miało wpływ na lokalne podatki od licencji na prowadzenie działalności gospodarczej: jeśli zostanie uchwalone, firmy zarabiające od 500 000 do 1 000 000 dolarów nie będą musiały płacić podatku licencyjnego.

Zarząd będzie głosował nad propozycją podczas posiedzenia, które odbędzie się 28 maja.

Komentarz wydawcy: InUnison, który przeprowadził ankietę, jest sponsorem VPM.źródło