Circle to Search na Androidzie to bardzo przydatna funkcja ze względu na swoją prostotę i wygląda na to, że pojawi się także w przeglądarce Google Chrome na platformach stacjonarnych.

Na początku tego roku Google uruchomiło Circle to Search na Androida i tak się stało od czasu rozszerzenia go na więcej urządzeń. Ta funkcja działa po prostu w ten sposób, że po jej włączeniu możesz narysować okrąg lub wpisać cokolwiek, o czym chcesz uzyskać więcej informacji.

Wygląda na to, że ta funkcja trafi do przeglądarki Google Chrome.

Jak zauważył @Leopeva64 na Twitterze/XGoogle w dalszym ciągu pracuje nad funkcją przypominającą Circle to Search w przeglądarce Chrome.

Jest to w zasadzie ulepszona wersja Google Lens, która już istnieje w Chrome. Po naciśnięciu skrótu Google na pasku bocznym pojawia się zaktualizowany interfejs użytkownika z fioletową nakładką, podobnie jak w Androidzie. Stamtąd możesz klikać i przeciągać, aby „zakreślać” elementy na ekranie.

Prace nad tym interfejsem użytkownika trwają od już jakiś czasale interfejs użytkownika wyraźnie zaczyna naśladować interfejs Circle to Search na Androidzie.

Nie jest jasne, kiedy ta funkcja będzie dostępna dla użytkowników. Nie jest ona jeszcze domyślnie dostępna, nawet w wersjach Chrome Canary, więc może minąć trochę czasu, zanim zostanie wdrożona. Ale biorąc pod uwagę to Google mówi o dodaniu większej liczby funkcji AI do Chromema sens tylko wtedy, gdy nadejdzie to wcześniej niż później.

Tymczasem w Microsoft Edge dostępna jest funkcja „Circle to Copilot”. również został zauważony wcześniej w tym roku.

Więcej o Google Chrome:

Podążaj za Benem: Twitterze/X, WątkiI Instagrama

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.źródło