VIRGINIA BEACH, Wirginia — Lokalna firma wspiera rodzinę 10-letniego chłopca, który zginął od zabłąkanej kuli.

Keontre Thornhill zmarł 26 kwietnia po tym, jak zabłąkana kula trafiła go w jego domu w Portsmouth. Szef policji w Portsmouth Stephen Jenkins nazwał młodego chłopca niewinnym świadkiem zdarzenia.

„Był miły i kochający” – powiedziała 11-letnia Kariah, siostra Keontre.

Kariah opisuje swojego brata jako rozjemcę, który nie wpada w kłopoty.

„Czasami wracał do domu i mówił: «Mamo, ta osoba mnie znęcała». Następnego dnia pójdzie do szkoły, będzie chciał się z nimi dogadać, chce nadal być ich przyjaciółmi, mimo że go znęcają” – powiedziała.

Kilka dni po pogrzebie Keontre’a firma z sąsiedniego miasta okazuje swoje wsparcie. W czwartek wieczorem w sklepie Superheroes Ice Cream w Virginia Beach zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla rodziny Keontre.

„Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc” – powiedział Coleman Ferguson, właściciel lodziarni.

Ferguson 1 dolar z każdego sprzedanego lody w czwartkowy wieczór zostanie przekazany rodzinie Keontre’a. Ferguson powiedział, że planuje również podwoić dochód i przekazać go rodzinie.

Dodatkowo Czerwony Power Ranger wpadał, aby robić zdjęcia i rozdawać autografy, a cały dochód również został przekazany rodzinie.

„Chcę tylko, żeby wiedzieli, że to doceniam – bo robią to dla mojego brata” – powiedziała Kariah.

Matka Keontre, Kevina Thornhill, podzielała podobne zdanie. Chociaż udział w dzisiejszej zbiórce pieniędzy był dla niej zbyt trudny, chciała podzielić się ze społecznością następującą wiadomością:

„Proszę przyjąć moje najgłębsze uznanie za okazaną życzliwość i solidarność w tym trudnym czasie. Wasze zaangażowanie we wspieranie mnie jest naprawdę godne podziwu i jestem wdzięczny za niezachwiane wsparcie społeczności. Mój 10-letni syn miał wiele planów, a wasze wysiłki, aby za to, że jesteście z nami w tym trudnym okresie, są bardzo doceniane.”

Policja w Portsmouth postawiła w tej sprawie zarzuty jednej osobie. Shawnday Ross, lat 31, odpowie za jeden zarzut przyczynienia się do przestępstwa nieletniego. Detektywi nadal potrzebują pomocy w znalezieniu podejrzanej osoby, 26-letniego Cleona Banksa. Banksowi nie postawiono żadnych zarzutów, ale detektywi chcą z nim porozmawiać na temat strzelaniny.

Jeśli wiesz coś, co może pomóc policji, zadzwoń na infolinię Crime Line pod numer 1-888-LOCK-U-UP.

źródło