Wyglądało na to, że w ten weekend Cubs w końcu powrócą do pełni zdrowia.

Zamiast tego Cubs zamieniają jedną gwiazdę z IL na inną.

Seiya Suzuki został aktywowany w piątek poza IL, a Cubs zatrzymali Dansby’ego Swansona na 10-dniowym IL z powodu skręcenia prawego kolana, z mocą wsteczną do 8 maja.

Suzuki powraca po opuszczeniu 23 meczów ze względu na naciągnięcie mięśnia skośnego prawego, które wykluczyło go z gry w połowie kwietnia. Swanson nie zagrał podczas środowej porażki z Padres, ponieważ menadżer Craig Counsell powiedział, że zmaga się z kontuzją prawego kolana, której doznał 25 kwietnia w meczu z Houston.

Prawe kolano trochę go dokucza, więc postaramy się wykorzystać dzień wolny tutaj, aby zapewnić mu dodatkowy dzień tutaj” – powiedział w środę menedżer Craig Counsell. – Doznał kontuzji podczas ostatniego meczu przeciwko Houston. I tak w trakcie podróży i powrotu do domu sytuacja po prostu się nie poprawia. Spróbujemy więc sprowadzić go tutaj na kilka dni i zobaczyć, gdzie jesteśmy.

Cubs będą teraz mieli kolejną gwiazdę.

Swanson rozpoczął ten sezon powoli, notując 0,209/0,285/0,341, 4 home runy i 12 RBI oraz 4 błędy w defensywie. Od ostatniego meczu przeciwko Astros Swanson notuje 0,150 z wynikiem 0,452 OPS, 1 home runem i 14 strikeoutami w 44 występach. Przed tym meczem przystanek przystankowy Gold Glove miał 0,703 OPS.

Nico Hoerner prawdopodobnie będzie pełnił funkcję krótkiego zatrzymania, gdy Swanson będzie pauzował, a pluton Nick Madrigal i Miles Mastrobuoni będą grać na drugiej bazie, w zależności od zestawień.

Suzuki był kluczową postacią w ataku Cubs w pierwszych tygodniach sezonu — jego linia cięcia wynosiła 0,305/0,368/0,525 z 3 home runami i 13 RBI, zajmując jednocześnie drugie miejsce w składzie Counsella. W połączeniu z Codym Bellingerem duet stworzył potężny cios 1-2 dla ataku Cubs.

Ale obaj wylądowali na IL w ciągu 9 dni, a przestępstwo Cubs ucierpiało na tym.

Zanim Bellinger wylądował na IL, ofensywa Cubs znajdowała się w pierwszej dziesiątce w baseballu w obu seriach (130), OPS (0,739) i 13t średnia mrugnięć (0,246). Bez tej pary Cubs spadli na 18. miejscet w biegach (45), 20t w średniej odbijania (0,219) i 21ul w OPS (0,650).

Powrót Suzuki pomaga wydłużyć skład Cubs. Kiedy na początku sezonu ofensywa działała na pełnych obrotach, Suzuki i Bellinger zajmowali drugie i trzecie miejsce w składzie i napędzali skład. To pozwoliło zabłysnąć także młodszym graczom, takim jak Michael Busch i Christopher Morel.

Jednym z jasnych punktów w ofensywie Cubs od czasu kontuzji była gra Mike’a Tauchmana. W tym sezonie ponownie spisał się znakomicie dla Cubs, notując procent bazowy na poziomie 0,402 i OPS na poziomie 0,834. W miarę jak Suzuki i Bellinger wracają do składu, stała obecność Tauchmana przynosi Counsellowi ulgę. Tauchman może grać zarówno w środku, jak i na prawej obronie, pozwalając Suzuki lub Bellingerowi na szybkie zjazdy i – zwłaszcza w przypadku Bellingera – dbając o ich zdrowie po powrocie.źródło