Brielle Kero z Hancocka przewodzi grupie biegaczy w biegu na 800 metrów w poniedziałek podczas zawodów Copper Country Invitational w Houghton High School. Za nią stoi Emma Besonen z Ewen-Trout Creek. (Eddie O’Neill/Daily Mining Gazette)

HOUGHTON — Po kilku miejscach w tym sezonie na drugim miejscu za Lake Linden-Hubbell Lakes, chłopcy z Houghton Gremlins w poniedziałek u siebie stanęli na najwyższym podium.

Chłopcy zwyciężyli w Copper Country Invitational z notą 169,5. Lakes zgromadzili 142 punkty, a Ironwood zajął trzecie miejsce z 50 punktami.

W przypadku dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna Lakes z wynikiem 116,33. Gremliny zajęły drugie miejsce z wynikiem 97,5, a Calumet zdobył 77 punktów, co dało im trzecie miejsce.

„Byłem pod wielkim wrażeniem ogromu talentów, jakie zaprezentowały dziś wszystkie szkoły” – powiedział trener Gremlinów Erik Johnson. „Lake Linden jest bardzo silny, dobrze trenowany i dał nam dzisiaj wszystko, z czym mogliśmy sobie poradzić”.

Do najważniejszych osiągnięć na torze Gremlinów zaliczał się czas 2:01 Luke’a Hilla w biegu na 800 metrów. Colin Van Karsen w biegu na 3200 metrów ustanowił rekord życiowy z czasem 11:57. Również sztafeta z Houghton, w skład której wchodzili Bryant Lee, Noah Kreipke, Brody Mattila i Samuel Roth, ustanowiła standard, uzyskując czas 56,6 w sztafecie na 400 metrów.

„Chłopcy naprawdę pokazali charakter w zeszłym tygodniu, biorąc pod uwagę liczbę spotkań, które odbyliśmy” dodał Johnson. „Mieliśmy dziś mnóstwo rekordów sezonu i rekordów życia. Trudno wybrać jedną osobę, ponieważ zrobiliśmy to jako zespół.

Dla dziewcząt Lakes konsekwencja na podium była kluczem do zajęcia pierwszego miejsca.

W poniedziałek na czołowych miejscach znalazła się sztafeta na 800 metrów w składzie: Abi Codere, Ella Schneiderhan, Isabella Tampas i Rebecca Lyons. Drugie miejsce zajęły także w sztafecie na 400 metrów.

Codere spisał się także znakomicie w biegu na 100 metrów przez płotki. Jej koleżanka z drużyny Emily Jokela zwyciężyła w biegu na 300 metrów przez płotki.

„Wszyscy dołożyli wszelkich starań, aby w tym roku zwyciężyć jako zespół” powiedział trener Lakes Brett Gervais.

Wyniki

Ogólnie

Chłopcy: 1. Houghton, 169,5; 2. Jezioro Linden-Hubbell, 142; 3. Żelazne Drzewo, 50; 4. Calumet, 47; 5. Zatoka Dolarowa, 37.

Dziewczęta: 1. Jezioro Linden-Hubbell, 116,33; 2. Houghton, 97,5; 3. Calumet, 77; 4. Dollar Bay – Tamarack City, 55; 5. Hancock, 51.

Chłopcy

Bieg na 100 m: Talon Hughes, Ironwood, 11,32; Matthew Jokela, jezioro Linden-Hubbell, 11.44; Samuel Roth, Houghton, 11,66; Brayden Krans, Calumet, 11,79; Christopher Kocour, Houghton, 11 września.

Bieg na 200 m: Matthew Jokela, jezioro Linden-Hubbell, 23.03; Bryant Lee, Houghton, 23,53; Brayden Krans, Calumet, 23,79; Samuel Roth, Houghton, 24,25; Abi Pestka, Ontonagon, 24.41.

Bieg na 400 m: Matthew Jokela, Lake Linden-Hubbell, 51,43, Kurt Bissell, Ironwood, 54,93; Abi Pestka, Ontonagon, 55,37; Landon Larson, Jeffers, 55,87; Brody Major, Ontonagon, 55,93.

bieg na 800 m: Luke Hill, Houghton, 2:01,0; Kalvin Kytta, Chassell, 2:04,6, Joey Lauzon, Ironwood, 2:17,3; Illya Velat, Houghton, 2:17,8.

bieg na 1600 m: Kalvin Kytta, Chassell, 4:33,12; Birk Seagren, Houghton, 4:45,36; Cameron Anderson, Jeffers, 5:11,65; Caleb Kentala, Dollar Bay – Tamarack City, 5:22,18; Cole Griffin, jezioro Linden-Hubbell, 5:22,28.

bieg na 3200 m: Colin Van Karsen, Houghton, 11:57,02; Brandon Thomas, Dollar Bay – Tamarack City, 12:21,52; Gabriel Hjerstedt, Houghton, 12:25,56; Cole Griffin, jezioro Linden-Hubbell, 12:28,72; Alonso Beltran Florez, jezioro Linden-Hubbell, 12:29,06.

110 m przez płotki: Brody Mattila, Houghton, 15,77; Talon Hughes, Ironwood, 17,46; Gabe Popko, Jezioro Linden-Hubbell, godz. 17.90; Daniel Xie, Houghton, 18.14; Lukas Axford, jezioro Linden-Hubbell, 18.61.

bieg na 300 m przez płotki: Lukas Axford, Lake Linden-Hubbell, 45,01; Daniel Xie, Houghton, 45,52; Kaden Gariepy, jezioro Linden-Hubbell, 46.08; Logan Holm, Ironwood, 46,59; Joshua You, Houghton, 47,87.

sztafeta 400 m: Houghton, 46,10: Bryant Lee, Noah Kreipke, Brody Mattila, Samuel Roth; Jezioro Linden-Hubbell, 47,44; Onge, Josh Davettila, Sam Roberts, Isaac Davettila; Calumet, 49.06: Rogan Gronlund, Matthew Frantti, Brayden Krans, Luca Matous.

Sztafeta na 800 m: Lake Linden-Hubbell: Nathan St. Onge, Mason Holzberger, Sam Roberts, Matthew Jokela; Ironwood, 1:42,16: David Graveen, Logan Holm, Mitchell Martin, Talon Hughes; Calumet, 1:47,32: Jax Carlson, Nathan Wade, Jared Larson, Nathan Thyrion.

sztafeta 1600 m: Lake Linden-Hubbell, 3:51,36: Brady Axford, Danny Mikus, Lukas Axford, Isaac Daavettila; Houghton, 3:57,92: Benjamin Hemmer, Anderson Limkemann, Seth Farrell-Wilson, Arobindo Ghosh; Ironwood, 3:57,96: David Graveen, Daniel Tibaldo, Joey Lauzon, Kurt Bissell.

sztafeta 3200 m: Houghton, 9:12,6: Birk Seagren, Benjamin Hemmer, Colin Van Karsen, Luke Hill; Dollar Bay – Tamarack City, 9:57,66: Caleb Kentala, Josh Luukkonen, Landon Halkola, Joshua Gaunt; Calumet, 10:08,79: Ben Anderson, Nels Loukus, Ted Loukus, Erik Loukus.

Dyskowce: Gabe Popko, jezioro Linden-Hubbell, 130-6,5; Nate Sterbenz, Baraga; 122-10; Alex Drew, jezioro Linden-Hubbell, 116–4,5; Michael Solena, Houghton, 113-6,75; Taven Lewis, Baraga, 112:1,25.

Pchnięcie kulą: Myles Lewis, Hancock, 44-8; Mathew Frantti, Calumet, 41-11; Taven Lewis, Baraga, 41-1; Gabe Popko, Jezioro Linden-Hubbell, 40-11; Alex Drew, Jezioro Linden-Hubbell, 38-2.

Skok wzwyż: Trayven Lahti, Houghton, 5-6; Cale Ollanketo, Houghton, 5:4; Josh Daavettila, Jezioro Linden-Hubbell, 5-4; Kaden Gariepy, Jezioro Linden-Hubbell, 5-2; Henry Lounibos, Houghton, 5-2.

Skok w dal: Brody Mattila, Houghton, 19-3,5; Daniel Xie, Houghton,

17-11; Brayden Krans, Calumet, 17-8,5; Killian McClellan, Calumet, 17-3,5; Landon Larson, Jeffers, 17-3.25.

Skok o tyczce: Illya Velat, Houghton, 11:0; Sam Roberts, Jezioro Linden-Hubbel, 11:0; Wade Zadorecky, Houghton, 11:0; Nathan St. Onge, Jezioro Linden-Hubbell, 10-6; Augustus Hamlin, Houghton, 8-6.

Dziewczyny

100 m adaptacyjne: Amy Sziber, Houghton, 28.18, Trinity Pelon, L’Anse, 28.38.

200 m adaptacyjna: Amy Sziber, Houghton 48,62; Trinity Pelon, L’Anse, 51.84.

Bieg na 100 m: Emily Jokela, jezioro Linden-Hubbell, 12,85; Caitlyn Strom, Calumet, 13.03; Violet Amos, Ontonagon, 13.32; Alexa Hoffman, Calumet, 13,85; Kate Filpus, Houghton, 13.88.

Bieg na 200 m: Emily Jokela, Lake Linden-Hubbell, 26,62; Violet Amos, Ontonagon, 26,79; Isabella Tampas, jezioro Linden-Hubbell, 28,87; Alexa Hoffman, Calumet, 28,93; Summer Stites, Ontonagon, 29.70.

Bieg na 400 m: Emily Jokela, Lake Linden-Hubbell, 59,27; Brielle Kero, Hancock, 59,40; Ayla Miller, Houghton, 1:05,34; Norah Woodruff, Houghton, 1:06,46; Ella Schneiderhan, jezioro Linden-Hubbell, 1:07,03.

bieg na 800 m: Lily Ross, Houghton, 2:33,6; Aubrey Smith, Ironwood, 2:35,2; Brielle Kero, Hancock, 2:40,4; Emma Besonen, Ewen-Trout Creek, 2:43,9; Jayna Keranen, Hancock, 2:44,4.

bieg na 1600 m: Aubrey Smith, Ironwood, 5:41,59; Roman Trevino Peterlin, Houghton, 5:45,34; Taryn Maki, Dollar Bay – Tamarack City, 5:54,11; Jayna Keranen, Hancock, 5:55,25; Sophie DesRochers, Baraga, 6:18.05.

bieg na 3200 m: Tessa Rautiola, Houghton, 12:04,98; Rayna Towles, Hancock, 13:12,14; Taryn Maki, Dollar Bay – Tamarack City, 13:25,14; Bree Besonen, Ewen-Trout Creek, 13:43,98; Jill Berg, Hancock.

bieg na 100 m przez płotki: Abi Codere, jezioro Linden-Hubbell, 17,41; Camryn Pertile, Houghton, 17.62, Addison Pizzi, Hancock, 18.00; Chloe Serafin, Houghton, 18.31; Cleo Milkey, Jezioro Linden-Hubbell, 18.62.

bieg na 300 m przez płotki: Emily Jokela, Lake Linden-Hubbell, 48,68, Laila Bell, Dollar Bay-Tamarack City, 50,69; Camryn Pertile, Houghton, 51.09; Chloe Serafin, Houghton, 52,10; Aubrey Karpinen, Dollar Bay – Tamarack City, 53,76.

sztafeta 400 m: Calumet, 53,9: Bailey Strom, Alexa Hoffman, Jackie Kiilunen, Caitlyn Strom; Jezioro Linden-Hubbell, 54.09: Abi Codere, Addeline Schmitt, Isabella Tampas, Cleo Milkey; Dollar Bay – Tamarack City, 56,76: Macy Jurgenson, Kiera Isaacson, Aubrey Karpinen, Laila Bell.

sztafeta na 800 m: Lake Linden-Hubbell, 1:56,34: Abi Codere, Ella Schneiderhan, Isabella Tampas, Rebecca Lyons; Calumet, 1:57,28: Bailey Strom, Jess Anderson, Jackie Kiilunen, Alexa Hoffman; Ironwood, 2:01.02: Jacinta Lauzon, Kiaya Graser, Akira Ruotsala, Riley Graser.

sztafeta 1600 m: Houghton, 4:31,00: Norah Woodruff, Lily Ross, Roman Trevino Peterlin, Ayla Miller; Dollar Bay – Tamarack City, 4:38,09: Adelyn Swain, Kiera Isaacson, Macy Jurgenson, Laila Bell; Jezioro Linden-Hubbell, 4:41,33: Addeline Schmitt, Ashlyn Steves, Ella Schneiderhan, Rebecca Lyons.

sztafeta 3200 m: Houghton, 10:35,91: Ayla Miller, Lily Ross, Tessa Rautiola, Roman Trevino Peterlin; Hancock, 11:02,25: Ella Keranen, Jayna Keranen, Rayna Towles, Brielle Kero; Dollar Bay – Tamarack City, 11:11,65: Taryn Maki, Macy Jurgenson, Kalila DeNotto, Adelyn Swain.

Dysk: Reese Holley, Baraga, 100-3,75; Emma Wardon, Ironwood, 93-7; Emma Besonen, Ewen-Trout Creek, 90–17,75; Irlandia Chosa, Houghton, 90-3; Jackie Kiilunen, Calumet, 87-8.

Pchnięcie kulą adaptacyjne: Amy Sziber, Houghton, 11-8.

Pchnięcie kulą: Jackie Kiilunen, Calumet, 31-7; Emma Wardon, Ironwood, 30-8; Allison Bjorn, Calumet, 30-2; Maddy Dudenas, Jezioro Linden-Hubbell, 29-5; Kate Filpus, Houghton, 26-10,5.

Skok w dal: Caitlyn Strom, Calumet, 15-2,5; Cleo Milkey, Jezioro Linden-Hubbell, 14–9; Mia Nordstrom, Jeffers, 14–4,5; Rebecca Lyons, Jezioro Linden-Hubbell, 14-0,75; Brielle Anderson, Jeffers, 14-0.

Skok wzwyż: Kiera Isaacson, Dollar Bay-Tamarack City, 5:0; Bree Delich, Ironwood, 4-10; Ellie Delene, Baraga, 4–10; Cleo Milkey, Jezioro Linden-Hubbell, 4-6; Braylinn Antilla, Calumet, 4-4; Jordan Holombo, Chassell, 4:4.

Skok o tyczce: Caitlyn Strom, Calumet, 9-8; Abi Codere, Jezioro Linden-Hubbell, 9-6; Elisa Delene, Baraga, 8–6; Kayleigh Carlson, Houghton, 8:0; Laila Bell, Dollar Bay – Tamarack City, 7-6.



Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej






źródło