Cavaliers rozwalyli Celtics 118:94 i zakończyli serię play-offów |  Wiadomości, sport, praca

Obrońca Cleveland Cavaliers Donovan Mitchell (45) strzela do napastnika Boston Celtics Sama Hausera (30) broni podczas drugiej połowy drugiego meczu drugiej rundy play-offów koszykówki NBA, czwartek, 9 maja 2024 r. w Bostonie. (AP Photo/Steven Senne)

BOSTON Donovan Mitchell zdobył 29 punktów, Evan Mobley miał 21 punktów i 10 zbiórek, a Cleveland Cavaliers pokonali w czwartkowy wieczór najwyżej rozstawiony Boston Celtics 118:94 i po jednym meczu zremisowali w drugiej rundzie play-offów.

Dwa dni po przegranej różnicą 25, a Mitchell strzelił 33 gole, ale nie otrzymał żadnej pomocy, Cavaliers objęli prowadzenie w trzeciej kwarcie i odpowiedzieli własnym uderzeniem. Mitchell zdobył 16 punktów w trzeciej kwarcie, trafiając trzy kosze z rzędu na początku czwartej tercji, w tym 28-metrowy rzut za trzy punkty, po którym wzruszył ramionami i wycofał się do obrony.

Jayson Tatum zdobył dla Bostonu 25 punktów, a Jaylen Brown dodał 19 punktów. Jednak Derrick White, którego 25 punktów w pierwszym meczu pomogło Celtics odnieść zwycięstwo 120-95, zdobył zaledwie 10 punktów, tracąc siedem z ośmiu prób za trzy punkty.

Seria przenosi się do Cleveland na mecze 3 i 4 w sobotę i poniedziałek, a w środę wraca do Bostonu na mecz 5.

Caris LeVert strzelił 21 punktów z ławki rezerwowych dla Cleveland, a w połowie czwartej kwarty trafił skoczka do podciągania, co dało Cavaliers 20-punktowe prowadzenie i zapoczątkowało paradę kibiców do wyjścia. Wielu z tych, którzy zostali, zaczęło wygwizdywać.

Minutę później, gdy Celtics nie trafiły w kolejne trzy punkty – w sumie zdobyli 8 z 35 z dystansu – LeVert wykonał rzut karny i faulował Tatuma. Był to mecz do zdobycia 25 punktów, a trener Bostonu Joe Mazzulla opróżnił swoją ławkę rezerwowych.

Niedługo potem JB Bickerstaff z Cleveland podążył za nim, dając odpocząć Mitchellowi, który we wtorkowy wieczór rozegrał najlepsze 37 minut w meczu, ale siedział na ławce rezerwowych podczas meczu z Celtics 10-2, który rozpoczął czwartą część meczu, która otworzyła mecz.

Mitchell trafił cztery z pięciu rzutów za trzy punkty w trzeciej kwarcie i pomógł Cleveland zwiększyć prowadzenie aż do 14 punktów.

Środkowy Celtics Kristaps Porzingis opuścił trzeci mecz z rzędu z powodu naciągnięcia mięśnia łydki. Mobley zaczynał na środku w miejsce Jarretta Allena, który opuścił pięć meczów z rzędu z powodu posiniaczonych żeber i osiągnął wysoką liczbę punktów w fazie play-off.

Mobley strzelił 11 goli w pierwszej kwarcie, kiedy Cavaliers szybko stracili dziewięć punktów, co dało atmosferę drugiego z rzędu ataku. Jednak Cleveland zdobył 11 punktów z rzędu – osiem punktów LeVertowi. Boston wyszedł na prowadzenie ośmioma w drugiej połowie, zanim Cavs sprowadzili go na przerwę.

Tatum miał 16 punktów, sześć zbiórek i cztery asysty w pierwszej połowie, a Mobley 15, 7 i 5.