Boulder zaprasza lokalne organizacje do przesyłania propozycji dotyczących funduszu na rzecz równości w zdrowiu na rok 2025.

Zgodnie z komunikatem firma Boulder opublikowała zapytanie ofertowe dotyczące funduszu kapitału zdrowotnego na rok 2025 dotyczące lokalnych programów równości w zdrowiu, z których korzystają członkowie społeczności Boulder doświadczający dysproporcji w zakresie stanu zdrowia.

Jak wynika z komunikatu, Boulder planuje przeznaczyć w 2025 r. około 3,8 mln dolarów za pośrednictwem swojego funduszu na rzecz równości zdrowotnej na rzecz organizacji społecznych wybranych w drodze konkurencyjnego procesu składania wniosków.

Wnioski należy składać do godziny 16:00 12 sierpnia i należy je składać elektronicznie za pomocą systemu zarządzania dotacjami Foundant. Zgłoszenia w formie papierowej lub spóźnione nie będą akceptowane.

Zgodnie z komunikatem przydział środków musi być zgodny z intencją i językiem podatku od dystrybucji napojów słodzonych cukrem, środka przyjętego w drodze głosowania w listopadzie 2016 r.,

Celem funduszu na rzecz równości w zdrowiu Boulder jest „zmniejszanie dysproporcji i poprawa równości w zdrowiu osób doświadczających systemowych barier społeczno-ekonomicznych i zdrowotnych”.

Niektóre przykłady programów wspieranych przez fundusz obejmują usługi zdrowotne pomagające zapobiegać otyłości, cukrzycy, chorobom serca i chorobom jamy ustnej; zwiększony dostęp do zdrowej żywności i czystej wody; programy odnowy biologicznej; Jak podano w komunikacie, sprawność fizyczna i nie tylko.

Zainteresowanych wnioskodawców zachęca się do wzięcia udziału w sesji informacyjnej dotyczącej funduszu kapitału zdrowotnego 18 czerwca o godzinie 13:00. Aby ubiegać się o rundę funduszową w 2025 r., odwiedź stronę bouldercolorado.gov/services/health-equity-fund.

źródło