„Twórca miasta z dużymi ambicjami w świecie biznesu.”

Miasto rodzinne: Wagga Wagga, Australia

Zabawny fakt o sobie: Podczas blokady Covid nauczyłem się każdego tekstu Hamilton Musical.

Szkoła licencjacka i kierunek: Uniwersytet w Sydney, licencjat z inżynierii lądowej i architektury.

Ostatni pracodawca i stanowisko: Lendlease, starszy menedżer ds. rozwoju w Londynie.

Co sprawia, że ​​metoda przypadku jest tak atrakcyjna jako metoda uczenia się i stawania się lepszym menedżerem? Metoda przypadku to skuteczna metoda uczenia się, która pozwala znaleźć się w centrum rzeczywistych problemów biznesowych. Zmusza Cię to do zastanowienia się: „Co bym zrobił w tej sytuacji?” Czytanie i przygotowanie każdego przypadku przed rozpoczęciem zajęć, ponieważ każdy przypadek jest wyjątkowy pod względem branży i konkretnych wyzwań, przed którymi stoi. Jednak rzeczywiste doświadczenie edukacyjne ma miejsce w klasie, gdzie profesorowie rzucają wyzwanie i zachęcają do debat między kolegami z klasy. Często przychodziłem na zajęcia z określoną perspektywą, a potem zmieniałem ją w wyniku dyskusji. Proces ten ujawnia nowe punkty widzenia oraz zachęca do autorefleksji i rozwoju, dzięki czemu ostatecznie wszyscy staniemy się lepszymi menedżerami.

Jaka była Twoja ulubiona część Barcelony do tej pory? Co sprawiło, że jest to tak świetne miejsce do zdobycia tytułu MBA? Barcelona ma niesamowitą architekturę, jedzenie i pogodę. Jednak moją ulubioną częścią jest lokalna kultura! Wygląda na to, że co tydzień odbywa się uliczny festiwal lub parada, jak latem festiwal Gracia. Dzięki plażom i górom każdy znajdzie coś dla siebie.

Oprócz kolegów z klasy i lokalizacji, Jaka była kluczowa część programu MBA IESE Business School, która skłoniła Cię do wyboru tej szkoły biznesu i dlaczego było to dla Ciebie tak ważne? Połączenie dwuletniego programu i metody przypadku sprawiło, że IESE był moim pierwszym wyborem. Po dziesięciu latach pracy potrzebowałem czasu na zastanowienie się nad swoimi celami i zbadanie różnych ścieżek kariery, ucząc się na podstawie przypadków w dynamicznej klasie. Z perspektywy pozaakademickiej misja szkoły polegająca na rozwijaniu liderów, którzy będą mieli pozytywny, długotrwały wpływ na swoje społeczności, przemówiła do mnie. Wartości te znajdują odzwierciedlenie w absolwentach, którzy niezwykle hojnie dzielą się swoim czasem i wskazówkami.

Studia IESE MBA znane są z intensywnej lektury i rygorystycznych kwalifikacji akademickich. Czy program zasłużył na swoją reputację? Jakiej rady udzieliłbyś pierwszoroczniakom, aby pomóc im dobrze się rozwijać w pierwszych miesiącach programu? Tak, IESE MBA jak dotąd zasługuje na tę reputację! Od pierwszego tygodnia intensywność jest już widoczna. Przygotowanie trzech przypadków dziennie jest bardzo trudne, dlatego musisz wykorzystać swój zespół, aby jak najlepiej wykorzystać każde zajęcia. Myślę, że taka intensywność to najlepszy trening na całe życie po ukończeniu studiów MBA, gdzie prawdopodobnie będziemy pełnić role, w których musimy ustalić priorytety i zdecydować, gdzie efektywnie wykorzystać nasz ograniczony czas. Najlepsza rada, jaką mogę dać studentom przyjeżdżającym lub studentom pierwszego roku, to chcieć ciężko pracować i pamiętać, aby cieszyć się jazdą.

Jaki kurs, klub lub zajęcia podobały Ci się jak dotąd w IESE? Podobał mi się kurs analizy decyzji w pierwszym semestrze, podczas którego omawialiśmy zarówno nakazowe, jak i intuicyjne podejmowanie decyzji. Treść dotyczyła podejmowania decyzji w oparciu o matematykę, ale także rozpoznawania psychologii stojącej za naszymi wyborami, na przykład naszych własnych uprzedzeń do ryzyka. Jednym z moich ulubionych przypadków była pandemia Covid-19; dowiedzieliśmy się, jak rządy analizowały ten kryzys i jak różnie zarządzały nim na całym świecie.

Opisz swoje największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze: Byłem głównym inżynierem konstrukcyjnym w budynku społecznościowym w Sydney w Australii wraz ze światowej sławy japońskim architektem Kengo Kumą. Zacząłem nad projektem, gdy był to tylko bazgroł na stronie, i kontynuowałem go, aż cztery lata później drzwi otworzyły się dla publiczności. Miło było zobaczyć, jak coś, nad czym pracowałem latami, zostało ukończone i cieszyło lokalną społeczność, gdy odwiedzali bibliotekę, ośrodek opieki nad dziećmi, stoiska z jedzeniem i restauracje.

Opisz swoje największe dotychczasowe osiągnięcie jako studenta MBA: Podczas kursu „Komunikacja” w pierwszym tygodniu studiów MBA zostałam wybrana przez profesora do poprowadzenia sesji plenarnej poświęconej opowiadaniu historii. Bez ostrzeżenia przez następne 30 minut zbierałem odpowiedzi kolegów z klasy na 10 pytań zapisanych na tablicy. To doświadczenie nauczyło mnie, że bycie profesorem IESE nie jest łatwą pracą, ponieważ trzeba wybierać różnych studentów, słuchać, pisać i myśleć o tym, co powiedzieć dalej – wszystko w tym samym czasie. Było to jednak wyjątkowe i nieoczekiwane doświadczenie, które dodało mi pewności siebie i pozwoliło mi zabierać głos podczas zajęć ze studium przypadku przez pozostałą część pierwszego semestru.

Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie z czasów studiów MBA? Jak dotąd moje najlepsze wspomnienia to wszystkie wydarzenia towarzyskie, które organizowaliśmy, świętując wszystko, od różnorodnych kultur naszych kolegów z klasy, jak argentyńska impreza niepodległościowa Asado i Nigeria, po bal na zakończenie pierwszego roku, w którym uczestniczyli wszyscy studenci pierwszego roku. Kluby studenckie organizują także wiele fantastycznych wydarzeń przez cały rok, takich jak konferencja Women in Business i Career Treks do miast na całym świecie.

NIE PRZEGAP: POZNAJ KLASY MBA IESE BUSINESS SCHOOL 2025źródło