SIOUX FALLS, SD (KELO) — Gorączka z okazji Dnia Matki trwa w pełnym rozkwicie w szklarniach w całym KELOLAND. W rzeczywistości Lewis Drug nazywa to swoim Czarnym Piątkiem wiosny.

Christine Brandner z Sioux Falls nie musi podpowiadać rodzinie, co chce na Dzień Matki. Ona po prostu wychodzi i sama kupuje kwiaty.

„W naszym domu tradycją jest, że moi chłopcy przychodzą i pomagają mi sadzić wszystko, co wybiorę, więc jest to część ich prezentu na Dzień Matki, więc jest to dość fajna tradycja, więc mogę wybrać dzisiaj” – powiedział Brandner.

Dzień Matki to kopalnia złota dla lokalnych szklarni.

„To nasz najbardziej pracowity weekend w sklepie ogrodniczym” – powiedział Kim Westall, sprzedawca sklepu ogrodniczego w Lewis.

Stephanie Fischer z Sioux Falls kupuje kwiaty dla swojej matki i dla siebie.

„Lubię bardzo jasne kolory. Mam wrażenie, że niektóre duże doniczki z pelargoniami i innymi dodatkami w kolorze czerwonym, pomarańczowym i różowym są niezwykle ładne” – stwierdziła Fischer.

Lewis regularnie otrzymuje dostawy kwiatów i twierdzi, że przed weekendem wybór powinien być duży. Jednak robienie zakupów na ostatnią chwilę nigdy nie jest dobrym pomysłem, szczególnie w Dzień Matki.

„Przyjechałbym i odebrałbym to, póki już to mamy. Ponieważ może nam zabraknąć określonego kwiatu, który mógłbyś chcieć, i możemy go mieć teraz, a może w przyszłym tygodniu, a ludzie, od których dostajemy kwiaty, mogą nie mieć żadnego z nich” – powiedział Westall.

Kwiaty w rzędach lśniące jaskrawymi kolorami stanowią więcej niż wystarczającą zachętę dla klientów do zrobienia zapasów przed świętami. Dla wielu rodzin Dzień Matki nie byłby możliwy bez świeżych kwiatów w domu.

„I trwają. Kartka jest ładna, ale kwiat utrzymuje się przez cały rok” – powiedział Brandner.

Przygotowanie do Dnia Matki zajmuje dużo czasu. Lewis rozpoczął zatrudnianie pracowników sezonowych w swoim sklepie ogrodniczym w styczniu.

źródło