Powiększać / Komputery Mac z wersją zapoznawczą systemu macOS 15 Sequoia.

Jabłko

O tym już pisaliśmy Przydatna platforma wirtualizacji firmy Apple w najnowszych wersjach systemu macOS, który umożliwia użytkownikom komputerów Mac Apple Silicon z wystarczającą ilością pamięci RAM łatwe konfigurowanie maszyn wirtualnych z systemem macOS i Linux przy użyciu szeregu lekkich aplikacji innych firm. Jest to przydatne dla każdego, kto musi przetestować oprogramowanie w wielu wersjach systemu macOS, ale nie posiada floty sprzętu Mac ani wielu partycji rozruchowych. (Komputery Mac z procesorem Intel również obsługują platformę wirtualizacji, ale tylko dla maszyn wirtualnych z systemem Linux, co czyni ją mniej przydatną.)

Jednak do tej pory nie można było zalogować się do iCloud przy użyciu systemu macOS na maszynie wirtualnej. To sprawiło, że ta funkcja była mniej przydatna dla programistów lub użytkowników, którzy chcą przetestować funkcje iCloud w systemie macOS lub których aplikacje opierają się na pewnego rodzaju synchronizacji z iCloud, lub osób, które po prostu chciały mieć łatwy dostęp do swoich danych iCloud z poziomu maszyny wirtualnej.

Według dokumentacja deweloperska które Apple wypuściło wczoraj. Jeśli systemem operacyjnym hosta jest macOS 15 lub nowszy, a systemem operacyjnym gościa jest macOS 15 lub nowszy, maszyny wirtualne będą teraz mogły logować się do usługi iCloud i innych usług związanych z Apple ID oraz korzystać z nich tak samo, jak w przypadku działania bezpośrednio na komputerze sprzęt komputerowy.

Jest to nadal ograniczone dla programistów, którzy mogą chcieć uruchomić starszą wersję systemu macOS na swoim sprzęcie, jednocześnie testując system macOS 15 na maszynie wirtualnej, lub dla tych, którzy chcą zrobić odwrotnie, aby móc łatwiej obsługiwać wiele wersji systemu macOS za pomocą swoich aplikacje. Nie dotyczy to również maszyn wirtualnych uaktualnionych ze starszej wersji systemu macOS do wersji Sequoia — musi to być zupełnie nowa maszyna wirtualna utworzona na podstawie obrazu instalacyjnego systemu macOS 15. Jest to jednak mile widziana zmiana i będzie coraz bardziej użyteczna, w miarę jak Apple będzie w przyszłości wypuszczać więcej wersji systemu macOS, które będą mogły z niej skorzystać.

„Kiedy tworzysz maszynę wirtualną w systemie macOS 15 z obrazu oprogramowania macOS 15… Wirtualizacja konfiguruje tożsamość maszyny wirtualnej, którą uzyskuje na podstawie informacji o zabezpieczeniach znajdujących się w bezpiecznej enklawie hosta” – dokumentacja Apple czyta. „Tak jak poszczególne urządzenia fizyczne mają odrębną tożsamość w oparciu o ich bezpieczne enklawy, tak tożsamość ta różni się od innych maszyn wirtualnych”.

Jeśli przeniesiesz tę maszynę wirtualną z jednego hosta na drugi, zostanie utworzona nowa odrębna tożsamość, a Twoje konto iCloud prawdopodobnie zostanie wylogowane. To samo dzieje się, jeśli utworzysz kopię zapasową dysku jednego Maca i przywrócisz ją na innym Macu. Nowa tożsamość zostanie również utworzona, jeśli na tym samym komputerze zostanie uruchomiona druga kopia maszyny wirtualnej.

Użytkownicy komputerów Mac, którzy chcą wirtualizować wersję ARM systemu Windows 10 lub 11, nadal będą musieli szukać pomocy w produktach innych firm. Zarówno Parallels, jak i VMware oferują produkty do wirtualizacji, które zostały oficjalnie pobłogosławione przez Microsoft jako sposób na uruchomienie systemu Windows na komputerach Apple Silicon Mac, a firma Broadcom niedawno udostępniła VMware Fusion bezpłatnie dla osób fizycznych.

źródło