The Boston Celtics może być bez gwiazdy, wielkiego człowieka Kristapsa Porzingisa w meczu nr 3 NBA Finały w środę. Zespół ogłosił we wtorek po południu, że Porzingis ma „rozdarty troczek przyśrodkowy, co powoduje zwichnięcie ścięgna mięśnia piszczelowego tylnego” w lewej nodze. Oficjalnie jest codziennie wymieniany na liście zawodników, co zagraża jego statusowi w meczu nr 3.

We wtorek w rozmowie z reporterami trener Celtics Joe Mazzulla powiedział, że Porzinigis zmaga się z „poważną kontuzją”. Na pytanie, czy zagra w trzecim meczu, trener odpowiedział: “Nie mam pojęcia.”

„Robi wszystko, co w jego mocy, aby być gotowym na jutrzejszy mecz” – powiedział Mazzulla. „To poważna kontuzja i ostatecznie zespół medyczny nie postawi go w żadnej złej sytuacji. Podjęliśmy decyzję o grze poza jego zasięgiem ze względu na jego znaczenie. Dlatego jest Zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zagrać, a potem pozostawimy to naszemu zespołowi medycznemu.

Celtics twierdzą, że Porzingis odniósł kontuzję na 3:27 przed końcem trzeciej kwarty i że nie ma to związku z wcześniejszą kontuzją łydki prawej nogi, która trzymała go na ławce rezerwowych przez większość play-offów. Wyglądało na to, że Porzingis naderwał sobie prawą łydkę pod koniec czwartej kwarty drugiego meczu, po walce o odbicie PJ Washingtona. Potknął się i niezgrabnie upadł na podłogę, po czym można było go zobaczyć, jak wracał niezdarnym krokiem. Pozostał w grze jeszcze przez kilka posiadania, po czym się wylogował. Nie wrócił do gry i widać było, jak wyciąga prawą nogę. Po meczu powiedział Porzingis nie martwił się o niezręcznym upadku, a Mazzulla stwierdził, że jego poziom obaw w związku z wielkim zawodnikiem Celtics wynosi „zero”, ale teraz wygląda na to, że nabawił się innej kontuzji, którą zespół powinien się martwić.

Porzingis powiedział reporterom, że jest „optymistą” co do gry w trzecim meczu, nawet po najnowszym ogłoszeniu.

„To trochę przypadkowa sytuacja i tak, poczułem coś i teraz muszę sobie z tym poradzić” – – stwierdził Porzingis. „Jak powiedzieliśmy, wszystko będzie wyglądało z dnia na dzień i zobaczę, jak będę jutro. Po prostu czuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jutro być na boisku”.

Zapytany, czy optymistycznie podchodzi do gry w trzecim meczu, Porzingis odpowiedział: „Oczywiście jestem, muszę być. Jestem optymistą, jak powiedziałem. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jutro pojawić się na boisku. zobaczę.”

Po rozmowie z reporterami Porzingis chodził w ortezie, więc nie jest jasne, jak poważny jest to stan. Jeśli jednak nie będzie mógł grać lub jego umiejętności będą ograniczone, z pewnością zmieni to nieco sytuację Celtics. Ochrona obręczy Porzingisa odegrała kluczową rolę w ograniczeniu zagrożeń związanych z lobami ze strony Dallas, a w dwóch meczach zdobył już pięć bloków. Świetnie bronił w przestrzeni, a także na boisku, a z drugiej strony Mavericks po prostu nie mam dla niego odpowiedzi.

Porzingis wchodził z ławki w pierwszych dwóch meczach finału, ale był niesamowicie skuteczny, gdy leżał na parkiecie, tracąc 20 punktów w pierwszym meczu na 8 z 13 z od podłogi i 12 punktów w drugim meczu. zapewnia, utrudnia życie obronie Dallas i chociaż Celtics nie mieli problemów z grą bez niego w drodze do finału, jeśli KP nie będzie mógł zagrać, otworzy to trochę drzwi Mavericks do zmniejszenia dystansu, jaki ma Boston Utworzony.

Szukasz więcej relacji z NBA? John Gonzalez, Bill Reiter, Ashley Nicole Moss i goście specjalni codziennie zagłębiają się w najważniejsze historie ligi podcast Beyond the Arc.źródło