RZYM — Akademia Sztuki i Nauki Filmowej ogłosiła w piątek kampanię zbierania funduszy o wartości 500 milionów dolarów, aby zapewnić długoterminowe, globalne wsparcie dla nagród Oscarów, programów muzealnych i edukacyjnych w związku ze 100. rocznicą jej powstania w 2028 r.

Przedstawiciele Akademii ogłosili kampanię na konferencji prasowej w Rzymie wraz z kierownictwem Cinecitta, włoskiej publicznej wytwórni filmowej, która stworzyła wiele włoskich filmów nagrodzonych Oscarem. Celem było podkreślenie globalnego charakteru inicjatywy Akademii.

Dyrektor generalny Akademii, Bill Kramer, powiedział, że pierwsze 100 milionów dolarów na kampanię zostało już zabezpieczone. Przedstawiciele Akademii podziękowali wieloletniemu sponsorowi firmie Rolex i firmie Dorchester Collection, która zarządza hotelami należącymi do Dorchester Group Ltd., spółki zależnej państwowego funduszu majątkowego Brunei, Brunei Investment Agency.

Konferencja prasowa odbyła się w eleganckim hotelu Eden w Dorchester, położonym tuż przy rzymskiej Via Veneto.

Kramer stwierdził, że inicjatywa zbierania funduszy jest konieczna, aby zdywersyfikować źródła przychodów i poszerzyć globalny zasięg akademii filmowej, a celem zbiórki jest osiągnięcie celu zbiórki do setnej ceremonii wręczenia Oscarów w 2028 r.

źródło