AI SoundHounda (SŁOŃCE), co się liczy Nvidia (NVDA) jako inwestor, pod koniec czwartku przekroczył szacunki za pierwszy kwartał i przedstawił prognozy sprzedaży na cały rok. Akcje SOUN wzrosły w przedłużonym handlu.
XSpółka z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii straciła w marcu skorygowane 7 centów na akcję przy sprzedaży wynoszącej 11,6 mln dolarów. Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się, że SoundHound straci 9 centów na akcję przy sprzedaży wynoszącej 10,1 miliona dolarów. W analogicznym okresie rok wcześniej SoundHound stracił skorygowane 8 centów na akcję przy sprzedaży wynoszącej 6,7 miliona dolarów.

SoundHound przewidywał przychody na cały rok od 65 do 77 milionów dolarów. Środkowy punkt wynoszący 71 mln dolarów był wyższy od konsensusu szacowanego na 69 mln dolarów.

SoundHound zapewnia technologię konwersji AI opartą na głosie. System sztucznej inteligencji firmy może rozmawiać z użytkownikami w wielu językach. Jej technologię można znaleźć w centrach obsługi klienta, systemach zamawiania w restauracjach, samochodach i nie tylko.

Akcje SOUN skaczą po raporcie

W handlu po godzinach na dzisiejsza giełdaAkcje SOUN wzrosły o 14,5% do 5,44. Podczas czwartkowej sesji zwykłej akcje SOUN spadły o 1,3%, zamykając się na poziomie 4,75.

„Sztuczna inteligencja głosowa szybko staje się narzędziem niezbędnym do obsługi klienta, co znajduje odzwierciedlenie w popycie, jaki obserwujemy na subskrypcje” – powiedział dyrektor generalny Keyvan Mohajer w oświadczeniu Informacja prasowa.

Restauracje korzystające z technologii SoundHound w swoich systemach zamówień to Applebee’s, Church’s Chicken, Jersey Mike’s, Krispy Kreme i White Castle.

14 marca akcje SOUN osiągnęły najwyższy od dwóch lat poziom 10,25 po tym, jak lider chipów AI, Nvidia, ogłosił inwestycję w firmę. Nvidia ujawniła inwestycję w zgłoszenia regulacyjne 14 lutego. Nvidia także ujawnione stawki W Trzymanie ramion (RAMIĘ), Obrazowanie Nano-X (NNOX) I Farmaceutyki rekursyjne (RXRX).

Nvidia zgłosiła udziały w SoundHound o wartości 3,67 miliona dolarów.

Śledź Patricka Seitza na X, dawniej Twitterze, pod adresem @IBD_PSeitz aby uzyskać więcej artykułów na temat technologii konsumenckich, oprogramowania i akcji półprzewodników.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

Roboty przemysłowe wykorzystują sztuczną inteligencję do pobudzenia kolejnej fazy wzrostu

Jak AI Powerhouse Nvidia sprawdza roboty humanoidalne dzięki nowej inicjatywie

Gorąca oferta publiczna akcji Astera Labs przekracza cele na pierwszy kwartał w zakresie wydatków na infrastrukturę AI

MarketSurge: badania, wykresy, dane i coaching w jednym miejscu

Zobacz akcje na liście liderów w pobliżu punktu zakupuźródło