Obrazy Getty’ego

Śpiewanie Michaela Jordana nigdy nie jest dobrym pomysłem, nawet jeśli jesteś golfistą PGA Tour na polu golfowym z nim. Zwycięzca PGA Championship, Xander Schauffele, na własnej skórze przekonał się, co się dzieje, gdy Jordan rzuca wyzwanie w jakichkolwiek zawodach.

Schaffele rozmawiał z analitykiem golfowym CBS Sports, Coltem Knostem, na temat swojej rundy golfa z Jordanem, którą określił jako „zawstydzającą”. Schauffele powiedział, że był w świetnej formie, kiedy zdecydował się zacząć gadać, ale to tylko zmotywowało Jordana do podniesienia poziomu swojej gry i rzucenia nią prosto w twarz zawodowcowi PGA Tour.

„Nakleiłem go na dziury po udarze i zacząłem z nim opowiadać bzdury” – powiedział Schauffele. „Potem uspokoił się i skupił, wykonał birdie 15 i 16, bez uderzeń. Od razu mnie pobił. Pomyślałem: «W porządku»”.

Schauffele prawdopodobnie powinien był porozmawiać z Brooksem Koepką przed meczem z Jordanią. W 2020 r. Koepka podzielił się podobną historią dotyczącą gry przeciwko Jordanii w którym obmawiał legendę NBA tylko po to, by natychmiast obróciło się to przeciwko niemu.

Na szczęście dla Schauffele Jordan nie pojawi się na boisku podczas US Open 2024, który rozpoczyna się od pierwszej rundy w czwartek. Oczekuje się, że Schauffele pozostanie na szczycie tabeli liderów przez cały weekend, co odzwierciedla jego miejsce w rankingu pretendentów do US Open prowadzonym przez CBS Sports.

Schauffele zmierzy się z Rorym McIlroyem i Scottiem Schefflerem w czwartek o 13:14 czasu wschodniego.źródło