Roberta Krafta niedawno zwolnił swoje luksusowe mieszkanie w Nowym Jorku i według „Wall Street Journal” zapłacił za to całkiem niezły grosz.

Miliarder, dyrektor generalny Kraft Group i właściciel New England Patriots, otrzymał od kupującego 22,5 miliona dolarów za mieszkanie, którego jest właścicielem od 17 lat w hotelu Plaza, – poinformował outlet.

Plaza, w której znajdują się zarówno pokoje hotelowe, jak i mieszkania, od dawna jest słynnym budynkiem Wielkiego Jabłka. W 2000 roku obiekt przeszedł renowację o wartości 450 milionów dolarów.

Zewnętrzna fasada hotelu Plaza w Nowym Jorku. (Zdjęcie: Ben Hider/Getty Images) (Ben Hider/Getty Images/Getty Images)

Według „The Journal” mieszkanie sprzedane przez Krafta znajdowało się na 11. piętrze. Ten numer piętra odpowiada numerowi, którego używał emerytowany skrzydłowy NFL Julian Edelman podczas gry dla Patriots.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Krafta cena sprzedaży mieszkania podobno stanowił wzrost o 52,6% w porównaniu z ponad 17,7 milionami dolarów, które wydał na jego zakup.

Hotel Plaza

Fasada ze szklanych sześcianów sklepu Apple Store przy Piątej Alei przed hotelem Plaza w Nowym Jorku. (Zdjęcie: Ben Hider/Getty Images) (Ben Hider/Getty Images/Getty Images)

Właściciel Patrioci nowej Anglii Według dziennika „Journal” prowadziła działalność także na innych obszarach rynku nieruchomości na Manhattanie.

W kwietniu osiągnął porozumienie w sprawie nabycia dwóch mieszkań w innym luksusowym budynku o nazwie 220 Central Park South, jak podał outlet.

Ta wieża mieszkalna znajduje się zaledwie kilka przecznic od hotelu Plaza i jest uważana za część obszaru Billionaires Row. Oba budynki są blisko Znany Central Park w Nowym Jorku.

Współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates, według doniesień, sprzedaje dom w Waszyngtonie w SZYBKIEJ OFERCIE

Według dewelopera Vornado Realty Trust, 220 Central Park South składa się z 18-piętrowej willi i 79-piętrowego wieżowca.

Właściciel Roberta Krafta Patriots

Robert Kraft bierze udział w 66. ceremonii rozdania nagród Grammy w Crypto.com Arena 4 lutego w Los Angeles w Kalifornii. Kraft powiedział niedawno, że wycofuje wsparcie finansowe dla Uniwersytetu Columbia w związku z trwającymi tam antyizraelskimi protestami. (Lester Cohen/Getty Images dla Akademii Nagrań) /Getty Images)

Jak podaje „Journal”, Kraft wydał 34 miliony dolarów na dwa miejsca w środku.

Właściciel Patriotów ma majątek osobisty wart 11,1 miliarda dolarów według szacunków Forbesa.

FOX Business skontaktował się z Kraft Group i New England Patriots w celu uzyskania komentarza Krafta na temat zgłoszonych transakcji.

ROZPOCZNIJ BIZNES FOX, KLIKAJĄC TUTAJ

Według Realtor.com mediana cen wywoławczych mieszkań na Manhattanie w kwietniu wyniosła 1,6 miliona dolarów. W przypadku cen sprzedaży mediana wyniosła 1,1 miliona dolarów.

źródło