Litin’s Party Value, sklep z artykułami imprezowymi w Minneapolis, który zaczynał jako hurtownia artykułów papierniczych pod koniec lat czterdziestych XX wieku, zostaje zamknięty, powiedział właściciel Ned Litin.

Od tego tygodnia pozycje będą znacznie przecenione w ramach całkowitej wyprzedaży zapasów rodzinnej firmy. Kupujący otrzymają aż dwie trzecie rabatu na produkty takie jak balony, kartki, banery, konfetti i księgi gości

Umowa najmu magazynu i sklepu pod adresem 913 Plymouth Ave. N. wygasa w sierpniu, po czym firma oficjalnie zakończy działalność, powiedział Litin.

„Dużo smutku po stronie naszych klientów” – powiedział Litin, który przejął pełną własność w 1999 roku.

Ojciec Litina, Don Litin, założył firmę Litin Paper Co. w 1947 roku jako hurtownik produktów papierowych dla firm z branży spedycyjnej i pakującej, sprzątającej, gastronomicznej i biurowej. Ned Litin uruchomił działalność w zakresie sprzedaży detalicznej w 1966 roku i szybko stała się ona głównym źródłem dochodów firmy aż do wybuchu pandemii, kiedy ustały spotkania osobiste.

Finansowanie z federalnego programu ochrony wypłat oraz popyt na papier toaletowy i ręczniki papierowe w szczytowym okresie epidemii Covid-19 utrzymały firmę na rynku, powiedział Litin. Stłumiony popyt na spotkania towarzyskie doprowadził do wzrostu sprzedaży w 2021 r., a ludzie polegali na Litin Party Value przy dekorowaniu swoich domów i przestrzeni wspólnych z okazji ukończenia szkoły, wesel, rocznic i przyjęć urodzinowych – powiedział.

Jednak w miarę jak coraz więcej osób czuło się komfortowo, zamawiając produkty online za pośrednictwem większych marek detalicznych, a konkurencja w zakresie kontraktów hurtowych stawała się coraz bardziej zacięta, zyski firmy Litin’s znacznie spadły.

„To całkowicie zabiło biznes” – powiedział.

Litin rozważał sprzedaż firmy, ale kiedy jego broker poinformował, że otrzyma jedynie ofertę na swoje zapasy, zdecydował się pozostać otwartym.

„Dzięki temu będę mógł nadal płacić czynsz, utrzymać zatrudnienie pracowników i nadal obsługiwać klientów” – powiedział Litin, który zatrudnia siedem osób.

Ostatnią atrakcją sklepu była pomoc klientom w jednym z najbardziej pracowitych sezonów imprezowych w roku.

„Patrzyłem w przyszłość i powiedziałem: «Jeśli uda mi się przetrwać jeszcze jeden sezon kończący szkołę, gdy przekroczymy ten punkt, rozpoczniemy wyprzedaż związaną z zamknięciem sklepów»” – powiedział.

W marcu 2023 roku Litin doznał kontuzji w wypadku na nartach. Mając 69 lat, nowy wolny czas wykorzysta na rehabilitację.

„To, co przyciągnęło nas do klientów, to nie tylko dobra zabawa i świetne produkty, ale naprawdę dołożyliśmy wszelkich starań, aby dobrze dbać o naszych klientów” – powiedział Litin. „Ten dodatkowy element naprawdę pozwolił mi przetrwać wiele różnych ewolucji biznesowych, które zwiększały konkurencję w naszej walce o przetrwanie”.

źródło