PORTAGE, MI – Departament Bezpieczeństwa Publicznego Portage poinformował, że dwie osoby zostały aresztowane w związku z rzekomą kradzieżą przedmiotów z firmy zniszczonej przez burzę.

Około godziny 21:30 w środę, 8 maja, policja z Portage przybyła do bloku 2000 West Center Avenue w związku z wejściem osób wchodzących do firmy zniszczonej przez tornado i prawdopodobnie kradzieżą przedmiotów.

Z policją nie udało się skontaktować w celu uzyskania dodatkowych pytań. Departament nie ujawnił, która firma została splądrowana. W tym bloku znajduje się centrum handlowe, które zostało zdziesiątkowane przez tornado we wtorek 7 maja, w tym sklep z wędzarnią, Pizza Hut, biuro State Farm, zakład fryzjerski i nie tylko.

POWIĄZANY: Zgłoszone tornado niszczy centrum handlowe, gdy pracownicy obserwują je od środka

We wtorek przez hrabstwo Kalamazoo przetoczyły się potężne burze, w tym co najmniej jedno tornado. powodując ogromne zniszczenia w Portage i poza nim.

Funkcjonariusze znaleźli dwie osoby i potwierdzili, że przebywały w budynku i posiadały przedmioty zabrane z firmy – podała policja z Portage.

Właściciel firmy zażądał ukarania – poinformowała policja.

Jeden z podejrzanych, 18-letni mężczyzna z Galesburga, został aresztowany i przewieziony do więzienia hrabstwa Kalamazoo. Sprawa została zgłoszona do Prokuratury Hrabstwa Kalamazoo i postawiono zarzuty włamania i wejścia do budynku z zamiarem popełnienia kradzieży.

Druga podejrzana, nieletnia kobieta z Kalamazoo, została przekazana rodzicom, a zarzuty skierowano do prokuratury hrabstwa Kalamazoo w celu rozpatrzenia.

Komenda Policji PDPS planuje dodatkowe patrole w obszarach miasta dotkniętych niedawną burzą.

Więcej informacji na temat wtorkowych tornad w Portage można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.

źródło