Nagroda Etyki w Biznesie przyznawana jest osobom, które stanowią przykład koncepcji „służenia ponad siebie” i pracują na rzecz budowania pozytywnego poczucia własnej wartości zarówno w społeczności biznesowej, jak i szerszej społeczności jako całości. Kryteria przyznania nagrody obejmują przestrzeganie wysokich standardów etycznych dotyczących uczciwości, rzetelności i konsekwencji w kontaktach z pracownikami, kontrahentami i klientami, przy jednoczesnym pozytywnym poprawianiu dobrobytu ekonomicznego interesariuszy firmy oraz zapewnianiu miejsc pracy, możliwości i zysków.

„Nan i Bobby w pełni zasługują na te nagrody” – powiedział dziekan Lewis Bear Jr. College of Business Richard Fountain. „Przestrzegają wysokich standardów etycznych w miejscu pracy i hojnie poświęcają swój cenny czas na cele poprawiające jakość naszej społeczności. Stanowią prawdziwy przykład koncepcji służenia ponad siebie”.

Potomski, dyrektor operacyjny Baptist Health Care, został doceniony za sektor dużych przedsiębiorstw, organizacje zatrudniające 50 i więcej pracowników. Potomski jest odpowiedzialny za strategiczne kierownictwo operacyjne w zakresie obrazowania, laboratoriów, radioterapii, ośrodków infuzyjnych, opieki paliatywnej i szpitalnych programów lekarskich. Wcześniej pełnił funkcję administratora szpitala Baptist Gulf Breeze, gdzie zapewniał kierownictwo w zakresie doskonałości usług, poprawy operacji i wyników finansowych. Potomski jest związany z Baptist Health Care od 14 lat i piastował różne stanowiska, w tym dyrektora podstawowej opieki zdrowotnej, starszego menedżera ds. rozwoju i operacji gabinetu lekarskiego oraz dyrektora wykonawczego ds. medycyny szpitalnej. Pełnił funkcję prezesa rady powierniczej Pensacola Cultural Center i Pensacola Little Theatre, Rotary Club of Gulf Breeze oraz był członkiem zarządu Capital Trust Agency, Regionalnego Systemu Wodnego Gulf Breeze i Rady Gubernatorów dla Fundacji Pensacola State College.

„Jako produkt społeczności Pensacola odniosłem korzyści z bycia mentorem i rozwoju przez wybitnych nauczycieli i liderów” – powiedział Potomski. „Nasza społeczność rozrosła się i prosperowała dzięki podobnie myślącym jednostkom pracującym razem na rzecz dobra wszystkich zainteresowanych, a możliwość przyczynienia się do tego była dla mnie zaszczytem. W trakcie mojej kariery w Baptist Health Care starałem się postępować uczciwie i konsekwentnie, skupiając się na wspólnych korzyściach naszej większej społeczności. Podobnie możliwości pełnienia różnych funkcji wolontariackich w obszarze, który wszyscy nazywamy domem, były dla mnie satysfakcjonującym sposobem na odwdzięczenie się i przekazanie go innym”.

DeStafney, zwyciężczyni małej dywizji, objęła stanowisko dyrektora finansowego w Blues Angel Music w 2009 roku, po przejściu na emeryturę w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych po 37 latach służby. Do 2012 roku awansowała na stanowisko dyrektora generalnego nadzorującego 11 oddziałów i 49 pracowników w korporacji o uznanej pozycji w całym kraju. Będąc członkiem Impact 100, Paul Harris Society i Cordova Rotary Club, DeStafney zasiada także w radzie nadzorczej funduszu J. Hugh i Earle W. Fellows Memorial oraz w radzie dyrektorów Orkiestry Symfonicznej Pensacola. Jest poszukiwaną mówczynią, często przemawiającą do publiczności na temat neurobiologicznych skutków muzyki i jest dyrektorem wykonawczym Blues Angel Music Foundation.

„To wyróżnienie potwierdza nasze zaangażowanie w prowadzenie działalności zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi, uczciwością i przejrzystością, zgodnie z Międzynarodowym Kodeksem Postępowania Rotary” – powiedział DeStafney. „Dziękuję za to znaczące uznanie. Jestem głęboko zaszczycony.”

Więcej informacji na temat uczelni biznesowej UWF Lewis Bear Jr. znajdziesz na stronie: uwf.edu/cob.

źródło