ANIOŁY, 9 maja 2024 r /PRNewswire/ — Avex USA ogłosiła, że ​​dokonała strategicznej inwestycji w spółkę zarządzającą artystami S10 Rozrywka, wspólne przedsięwzięcie pomiędzy Brandona Silversteina oraz Roc Nation należący do Jaya Z, rozpoczętą w 2017 roku. Partnerstwo zostało dziś ogłoszone przez globalnego dyrektora generalnego Avex Inc. Katsumi Kuroiwa na konferencji inwestorskiej w Tokio.

Avex USA inwestycja ustanawia przełomowy sojusz pomiędzy Japonia wiodąca firma zajmująca się muzyką i rozrywką oraz jedna z Ameryki Północnej największych grup zarządzania talentami.

S10 Entertainment, oddział zarządzający holdingu Silverstein S10 zajmującego się muzyką i rozrywką, który obejmuje także działy wydawnicze i nagraniowe, stał się jedną z najbardziej znanych niezależnych firm zarządzających w Ameryce. Ostatnie sukcesy S10 Entertainment obejmują Myke Towersktóry obecnie świętuje nowy singiel „Adivino” (z udziałem Bad Bunny), który zadebiutował na pierwszym miejscu globalnej listy przebojów Spotify i podążał za jego hitem „Lala” z 2023 r., najdłużej utrzymującym się na 1. miejscu solowej płyty Latin Global na świecie w historii Spotify.

Ta nowa inwestycja w S10 Entertainment jest kontynuacją sukcesu Avex USA wcześniejsza współpraca z Silversteinem w S10 Publishing, jego dziale wydawnictw muzycznych, który ostatnio znalazł się na liście 40 najpopularniejszych hitów autorów Jaspera Harrisa (Tate’a McRae’a „chciwy”), PAN! (Doja Cat „Agora Hills”) i bliski współpracownik RVSSIAN Król Kosa kto stoi za aktualnym hitem z Top 20 na świecie „Santa” autorstwa RVSSIAN / Rauw Alejandro / Ayra Starr. Do ich wcześniejszych sukcesów wydawniczych należą m.in. nominowany do nagrody Grammy producent HARV („Peaches” Justina Biebera), Jamajka globalna gwiazda Shenseea i wielu innych.

Łącznie na S10 dostępnych jest sześć aktualnych utworów Globalna lista Top 50 Spotify i zgromadził ponad 40 miliardów odtworzeń i ogólnie osiągnął 20 utworów numer 1 na świecie.

Od tego czasu Anioły uruchomienie w 2020 roku pod przewodnictwem dyrektora generalnego Naoki OsadaAvex USA szybko i znacząco rozwinęła swoją działalność w Ameryce Północnej, obejmującą wydawnictwa muzyczne, wytwórnie płytowe i inwestycje typu venture, łącząc jednocześnie globalną działalność Avex z rynkiem północnoamerykańskim. Avex Inc. zatrudnia ponad 1500 osób w 11 biurach na całym świecie, reprezentując ponad 450 twórców z branży muzycznej, filmowej, telewizyjnej i modowej oraz promując ponad 1500 programów rocznie.

Partnerstwo z S10 zapewnia japońskim talentom Avex dostęp do najlepszych w swojej klasie zespołów zarządzających w USA, które chcą rozwijać i przełamywać japońskie zespoły na całym świecie, zapewniając jednocześnie wyjątkową drogę na rynek azjatycki dla gwiazd S10 i Roc Nation.

„W ostatnich latach osiągnęliśmy wspólnie z Brandonem ogromne rzeczy i przez ten czas zbudowaliśmy między nami wielkie zaufanie. Mamy wiele wspólnego z DNA naszych firm, a rozszerzenie naszego partnerstwa było naturalnym i organicznym krokiem. są bardzo wdzięczni, że Brandon, Jay i Roc Nation powitali nas w swojej rodzinie i są niesamowicie podekscytowani możliwością stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego i wywierającego wpływ dzięki temu partnerstwu”.

  • Naoki OsadaPrezes firmy Avex USA.

„Połączenie sił z firmą Avex doskonale poszerza rodzinę S10 i Roc Nation. Zarówno Brandon, jak i Avex są innowatorami, a to partnerstwo oferuje nieograniczone możliwości i możliwości”.

  • Jay’a BrownaWspółzałożyciel i wiceprezes Roc Nation

„Czuję się niesamowicie szczęśliwy, że mam partnerów o globalnym zasięgu, takich jak Jay’a BrownaJAY Z i rodzina Roc Nation. Dodanie zespołu Avex do naszego ekosystemu zarządzania, po ogromnym sukcesie, jaki odniosłem z Avex w naszym przedsięwzięciu wydawniczym, było naturalnym postępem w pogłębianiu naszych stale rozwijających się relacji. Naoki Osada i globalny zespół Avex to prawdziwa siła natury i jestem bardzo podekscytowany naszymi kolejnymi wspólnymi krokami oraz nieograniczonym potencjałem globalnych możliwości, jakie otwiera nasza współpraca z S10, Avex i Roc Nation.

O S10
S10 stoi na czele branży rozrywkowej jako dynamiczna jednostka oferująca pełen zakres usług, obejmującą zarządzanie, wydawnictwa muzyczne, wytwórnie płytowe, produkcję telewizyjną/filmową i inwestycje. Dzięki strategicznej obecności w Anioły I Nowy JorkS10 może poszczycić się współpracą z wybitnymi liderami branży rozrywkowej, takimi jak JAY-Z, Ryana Teddera, Maks MatsuuraI Szymon Fuller. W dziedzinie wydawnictw muzycznych S10 Publishing ma bogaty katalog zawierający utwory tak znakomitych artystów, jak Justin Bieber, Bad Bunny, Rihanna, Drake, Doja Cat, Tate McRae, Selenę GomezKid Laroi, Khalid, DJ Snake i The Weeknd. Katalog ten odnotował ponad 40 miliardów odtworzeń i zawiera 20 utworów numer 1 w ciągu ostatnich trzech lat, co podkreśla znaczący wpływ S10 na scenę muzyczną. Wśród ostatnich wyróżników w ofercie S10 Publishing znajdują się Tate’a McRae’a „Greedy”, „Agora Hills” Doja Cat, Jacka Harlowa „First Class” i „Peaches” Justina Biebera, nie wspominając o zdobyciu szczytów list przebojów w Korei z „Get A Guitar” Riize. Ta historia sukcesów podkreśla rolę S10 w kształtowaniu współczesnych trendów muzycznych i jej zaangażowanie w doskonałość w sektorze rozrywki.

O Avexie USA
Avex USA to amerykańska spółka Avex Inc, Japonia wiodąca firma muzyczno-rozrywkowa. AVEX USA nadzoruje Avex USA Publishing, jej amerykańskie wytwórnie płytowe i fundusz inwestycyjny Future of Music Anioły siedziba główna, Avex House. Fundusz inwestycyjny Avex został uznany za jeden z najlepszych funduszy magazynu Billboard w 2023 r. po inwestycjach w Wave XR promowany przez Justina Biebera i J. Balvina, zdobywcę nagrody Apple Best App Endel oraz wirtualną wytwórnię płytową Spirit Bomb. Avex USA łączy światy technologii, muzyki i finansów, jednocześnie łącząc globalną działalność Avex z rynkiem północnoamerykańskim.

ŹRÓDŁO Avex USA

źródło