W obliczu powrotu turnieju US Open do Pinehurst na drugie miejsce po raz pierwszy od dziesięciu lat kluczowe pytanie, które wszyscy sobie zadają, jest takie samo w całym golfowym świecie: Kogo wybierasz, aby zwyciężyć w 124. edycji mistrzostw kraju? Dzięki niezwykłej rywalizacji, w której biorą udział najlepsi profesjonaliści na świecie, trzecie duże mistrzostwa w 2024 r. powinny być niesamowitą przejażdżką od czwartkowej pierwszej rundy do wręczenia trofeum US Open Championship Trophy wczesnym niedzielnym wieczorem.

Na szczycie turnieju US Open 2024 znajduje się trójgłowy potwór, a Scottie Scheffler, Xander Schauffele i Rory McIlroy po prostu wygrywają. Scheffler i Schauffele to pierwsi dwaj główni zwycięzcy roku, podczas gdy McIlroy nadal szuka swojego pierwszego majora od dekady. Nie ma wątpliwości, że Scheffler gra obecnie najlepszego golfa na świecie – wygrywając pięć z ośmiu ostatnich startów – ale Schauffele i McIlroy wyraźnie zajmują drugą pozycję w tabeli, wyprzedzając resztę stawki.

Do tego trio znajdującego się na szczycie rankingów dołączają Collin Morikawa, dwukrotny zwycięzca turnieju głównego starający się o trzeci etap swojej kandydatury do Wielkiego Szlema, oraz Bryson DeChambeau, który zanotował najlepsze w swojej karierze miejsca w turniejach Masters (T6) i PGA Championship ( 2.) już w tym sezonie. Obecny mistrz Wyndham Clark, pomimo swojej w tym roku wzlotów i upadków, pozostaje czwarty w oficjalnych światowych rankingach golfa, a powrót do formy może być możliwy nawet w turnieju zdominowanym rok temu.

Za nimi stoi wielu golfistów, którzy z pewnością będą w rywalizacji, w tym cudowne dziecko Ludvig Åberg i Brooks Koepka. Ciekawie będzie zobaczyć, czy tacy gracze jak Max Homa, Sahith Theegala i Viktor Hovland będą w stanie znaleźć wystarczająco dużo gry, aby wywrzeć presję na drużynie. ulubione. Jest też duet Tiger Woods i Phil Mickelson. Woods nie brał udziału w weekendowym turnieju US Open od 2019 r., a od 2013 r. zaliczył tylko jeden awans. Tymczasem Mickelson sześciokrotnie, ostatnio w 2013 r., notował niesławne drugie miejsce lub T2 w turnieju US Open. plasowała się w pierwszej pięćdziesiątce turnieju US Open od 2018 r., tracąc w tym okresie trzy straty.

Co więc wydarzy się w Pinehurst w tym tygodniu? Przyjrzyjmy się pełnemu zestawowi prognoz i typów naszych ekspertów z CBS Sports, próbując przewidzieć, kto wygra – i co się stanie – w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów golfowych.

Typy ekspertów i prognozy na US Open 2024

Kyle Porter, starszy autor tekstów poświęconych golfowi

Zwycięzca: Scottie Scheffler (3-1): Kto jeszcze? Jeśli każde zwycięstwo do tego momentu uczyniło jego sezon bardziej historycznym, to to sprawi, że będzie on najbardziej historyczny. Pierwszy golfista od czasów Tigera Woodsa, który wygrał sześć razy w roku, w tym jedno główne. Jeden z zaledwie czterech zawodników, którzy od 1983 roku wygrywali sześć razy w sezonie. Trzeci zawodnik w tym stuleciu, który wygrał Masters i US Open w tym samym roku. Jego dary są liczne, ale dwa najbardziej niedoceniane – jego krótka gra i zarządzanie polem golfowym – będą widoczne przez cały tydzień w Pinehurst, gdy jego sezon ze wspaniałego stanie się naprawdę historyczny.

Śpiący – Will Zalatoris (80-1): Dwa miejsca w pierwszej szóstce w trzech ostatnich turniejach US Open, a Zalatoris ma bilans 80-1 i wygra turniej? Wiem, że jego gra w golfa nie jest ostatnio imponująca, ale ma w swoim dorobku wiele ważnych mistrzostw, na których możemy się oprzeć przed rozpoczęciem tygodnia. Myślę, że numer 80-1 będzie wyglądał głupio w piątkowe popołudnie.

10 najlepszych zamków — Rory McIlroy: Według Data Golf w 2024 r. pięciokrotnie plasował się w pierwszej dziesiątce z rzędu i zdobywał prawie 2,25 strzału na średnim boisku PGA Tour w 2024 roku. To niesamowita liczba – zazwyczaj widzimy tylko czterech lub pięciu graczy rocznie powyżej 2,0 – która została zniszczona przez rok Schefflera. Rory gra wspaniale w golfa, ale nie na tyle dobrze, żeby pokonać Scottiego.

Gwiazda, która na pewno nie wygra – Viktor Hovland: Dla mnie jest to obecnie zbyt nierówne. Wydaje się to szalonym wyborem po tym, czego dokonał na PGA Championship, ale krótka gra nadal jest zbyt nietypowa, a podczas US Open zachował się powściągliwie (jak na kogoś jego kalibru).

Scottie Scheffler kontra Xander Schauffele kontra Rory McIlroy: Scheffler wygra, McIlroy zajmie miejsce w pierwszej dziesiątce, a Schauffele – jak widzieliśmy wiele razy w przeszłości – po zdobyciu swojego pierwszego majora nieco się cofnie. Bardzo trudno jest zachować taką koncentrację zaraz po zwycięstwie w pierwszym meczu i chociaż uważam, że na dłuższą metę gra będzie w porządku, nie sądzę, że w tym tygodniu będzie tak dobrze, jak w dwóch pozostałych.

Tiger Woods kontra Phil Mickelson: Tiger zamierza tutaj dokonać cięcia; Phil nie. To rodzaj miejsca, w którym Woods może przemyśleć wszystko i użyć swoich niezwykłych rąk, aby zrobić wiele par. Nie widzę, żeby Mickelson dobrze prosperował w Pinehurst i na pewno nie wierzę, że Tiger będzie walczył – jedynie, że może absolutnie zakwalifikować się do zawodów w sposób, w jaki po prostu nie miał szans na mistrzostwach PGA w Valhalli.

Przewidywanie niespodzianki — Trasa nie będzie tak trudna, jak przewidywano: Myślę o ten kawałek od Garretta Morrisona z Fried Egg bardzo. Chociaż mam nadzieję na najszybsze i najbardziej chrupiące warzywa, jakie można sobie wyobrazić, wątpię, czy otrzymamy to od USGA. I to jest w porządku. Po prostu nie chcę, żeby wszyscy myśleli – po tym, jak Wyndham Clark powiedział w poniedziałek, że zieloni są już na krawędzi – że USGA przejmie ich (a może nawet do) poziomu, tak jak to miało miejsce w przeszłości.

Najniższa runda: 65 (-5)
Zwycięski wynik: 278 (-2)
Wynik zwycięzcy w niedzielę: 70 (E)


Patrick McDonald, pisarz zajmujący się golfem

Zwycięzca – Hideki Matsuyama (50-1): Scheffler jest w tym momencie mniej więcej zakładany, więc dodajmy temu tematowi trochę więcej emocji. Matsuyama rozwija się w dwóch obszarach, które zostaną mocno przetestowane w Pinehurst: na podejściu i wokół greenu. Były mistrz Masters zajmuje pierwsze miejsce w PGA Tour pod względem uderzeń uzyskanych wokół greenu i należy do liderów pod względem bliskości z ponad 200 jardów i unikania bogey. Rozwiał wszelkie obawy dotyczące braku powtórzeń od czasu zawodów Masters, zajmując w zeszłym tygodniu miejsce w pierwszej dziesiątce w Memoriale i ma solidne CV w US Open, w którym zajął drugie miejsce w 2017 r. i pierwszą piątkę w 2022 r.

Śpiący – Russell Henley (100-1): Sześciu graczy może twierdzić, że znajdują się w pierwszej dwudziestce pod względem liczby uderzeń uzyskanych przy podejściu i uderzeń uzyskanych wokół greenu w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a Henley jest jednym z nich. Henley, będący także jednym z najdokładniejszych kierowców w grze, będzie musiał oprzeć się na twardych i szybkich warunkach panujących na Pinehurst i, miejmy nadzieję, zmienić to par 70 w nieco mniejsze pole do gry. Według mnie jest najbardziej niedocenianym graczem w grze, a w ostatnich trzech turniejach US Open może się pochwalić dwoma zawodnikami z czołowej piętnastki w ostatnich trzech turniejach US Open.

Top 10 zamków — Xander Schauffele: Wracaj do studni z tym. Przystępuje do US Open z dziewięcioma z rzędu zawodnikami z pierwszej dwudziestki najlepszych rankingów i to wszystko, czego dokonał w samych tych mistrzostwach. W siedmiu startach w US Open Schauffele sześć razy plasował się w pierwszej dziesiątce, a jego najgorszy wynik przypadł w The Country Club w postaci wyniku T14. Gra od tee do greenu nie była na takim poziomie, jak u Jacka, ale to nie miało znaczenia, a on i tak znalazł sposób, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce, tak jak to zrobi w tym tygodniu.

Gwiazda, która na pewno nie wygra – Wyndham Clark: „Gwiazda” to może trochę naciągane określenie, ale to czwarty numer na świecie i aktualny mistrz US Open. Clark spisał się brutalnie przez ostatnie kilka miesięcy, opuszczając występy na Masters, PGA Championship i ostatnio w zeszłym tygodniu na Memorial. Jeśli połączyć brak formy z dodatkowymi obowiązkami poza polem golfowym, widziałem, jak obrońca tytułu znów walczy.

Scottie Scheffler kontra Xander Schauffele kontra Rory McIlroy: W tej kwestii zamierzam stanąć po stronie oficjalnych światowych rankingów golfa i postępować zgodnie z ich kolejnością. Wygląda na to, że podłoga Schefflera znajduje się w tej chwili w pierwszej trójce, podczas gdy podłoga Schauffele znajduje się w pierwszej dziesiątce. McIlroy gra nieźle w golfa – nie zrozumcie mnie źle – ale w jego żelaznej grze są pewne niedociągnięcia, których obecnie nie mają ani Scheffler, ani Schauffele.

Tiger Woods kontra Phil Mickelson: Zbliżając się do sezonu, pomyślałem, że będzie to najlepsza szansa dla Tigera, aby przynajmniej coś nam pokazać, ponieważ Pinehurst to pole golfowe, które wymaga zarówno wytrzymałości psychicznej, jak i fizycznej. Płaski kawałek ziemi, na którym można grać pewnie i szybko. Pinehurst powinien znaleźć się w sterówce Tigera i pozwolić mu dożyć weekendu. Tymczasem Mickelson słabo radził sobie z LIV Golfem i jest kandydatem, który może przegapić awans.

Przewidywanie niespodzianki – brak głównego zwycięzcy po raz pierwszy: Może to wydawać się dziwną prognozą, ale US Open był pierwszym turniejem głównym dla ostatnich pięciu zwycięzców. Od lat 1973–78 passa ta nie przedłużyła się do sześciu i nie sądzę, że w tym roku uda się przełamać tę suszę. Pojawienie się Schauffele na Mistrzostwach PGA oczywiście pomaga sprawie, ale w przypadku Viktora Hovlanda, Ludviga Åberga i Sahitha Theegali istnieją pewne potencjalne zmartwienia.

Najniższa runda: 66 (-4)
Zwycięski wynik: 278 (-2)
Wynik zwycięzcy w niedzielę: 70 (E)

Kto wygra US Open i które uderzenia z dystansu oszołomią golfowy świat? Odwiedź SportsLine, aby zobaczyć prognozowaną tabelę wyników US Openwszystko z modelu, który zwyciężył w 12 głównych turniejach golfowych, w tym w trzech ostatnich turniejach Masters i mistrzostwach PGA 2024.źródło