Najbardziej oczekiwane gry na Steamie to temat, który wzbudza duże emocje wśród graczy. Na szczycie listy życzeń użytkowników tej platformy widnieje Hades II – kontynuacja popularnego dungeon crawlara z silnymi cechami roguelike. Pierwsza część gry zadebiutowała we wrześniu 2020 roku i zebrała ponad 240 tysięcy recenzji, z czego aż 97% było pozytywnych. Mimo braku oficjalnej daty premiery Hades II, gracze nie mogą się doczekać kontynuacji tego tytułu.

Kolejnym wartym uwagi tytułem na liście jest Manor Lords, dzieło stworzone przez niezależne polskie studio Slavic Magic. To strategiczna gra osadzona w realiach średniowiecznych, z naciskiem na zaawansowane bitwy taktyczne, co może przypaść do gustu fanom serii Total War. Premiera Manor Lords jest zaplanowana na 26 kwietnia 2024 roku.

Na podium oczekiwanych gier uplasował się Hollow Knight: Silksong, kontynuacja popularnej platformowej gry akcji od Team Cherry, wydanej ponad pięć lat temu. Gra ma zapewnić graczom bogaty, otwarty świat pełen tajemnic, utrzymany w znakomitej oprawie wizualnej.

Kolejne miejsca na liście oczekiwanych gier na Steamie zajmują produkcje takie jak Frostpunk 2 od rodzimych twórców z 11 bit studios. Gra ma zabrać graczy w podróż 30 lat po apokaliptycznej śnieżycy, przekształcając nasz świat w lodowe pustkowie.

Poza tym, gracze nie mogą się doczekać premiery ARK 2 – przygodowej gry z dinozaurami w roli głównej oraz STALKER 2: Heart of Chornobyl, która kilkukrotnie wyciekła do sieci za sprawą działań hakerów. Te tytuły również cieszą się sporym zainteresowaniem i oczekiwaniem ze strony fanów gier.