Ostatnia bezpłatna oferta od Epic Games to Ghostwire: Tokyo, gra uznana z poprzedniego roku, stworzona przez twórcę serii Resident Evil.

Po przejażdżkach przez radioaktywne pustkowia, wracamy do współczesności i serca największego miasta Japonii. Ghostwire: Tokyo, wydana w zeszłym roku, jest teraz dostępna za darmo na Epic Games Store. Gracze wcielają się w postacie Akito i KK, którzy walczą z tajemniczymi stworzeniami opanowującymi miasto, znane jako Przybysze. W grze można doświadczyć niezwykłego systemu walki, łączącego elementy karate z magią.

Gra Ghostwire: Tokyo odniosła sukces na rynku i zebrała pozytywne recenzje. Na Opencritic średnia ocen wynosi 77/100, na Metacriticu 75/100, a na platformie Steam 82% z niemal 9 tysięcy recenzji jest pozytywnych. Chociaż przygody Akito mają pewne wady, gra mogłaby bardziej eksplorować bogaty japoński folklor oraz odważniej wprowadzać nowe mechaniki. Mimo to, przeżycia związane z grą były znakomite. Podobne odczucia wyraził także Ranafe w swojej recenzji, którą zachęcam do przeczytania.