Jeana Catuffe’a/Getty Images

TNT Sports ogłosiło we wtorek, że podpisało 10-letni kontrakt z Francuską Federacją Tenisową na transmisję turnieju French Open na stadionie Roland-Garros począwszy od 2025 roku.

„TNT Sports jest podekscytowane możliwością współpracy z Francuską Federacją Tenisową i ekskluzywną prezentacją bezprecedensowych relacji z Roland-Garros – jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych każdego roku – na naszej pełnej gamie platform” – powiedział prezes i dyrektor generalny TNT Sports Luis Silberwasser.

„Roland-Garros doskonale wpisuje się w naszą globalną strategię sportową i nasze zaangażowanie w dodawanie najwyższej jakości treści sportowych na żywo do naszego portfolio TNT Sports. Nie możemy się doczekać, aby zapewnić fanom najlepsze w swojej klasie wrażenia z treści i zapewnić im bezpośredni dostęp do większej liczby transmisji na żywo Relacja z Roland-Garros większa niż kiedykolwiek wcześniej.”

W ramach umowy mecze French Open będą transmitowane na żywo w TNT, TBS i truTV. Transmisje z całego turnieju będą również transmitowane na żywo w Max, a TruTV będzie transmitować relacje z całego turnieju i analizy studyjne.

„Jesteśmy bardzo dumni z podpisania umowy z Warner Bros. Discovery, jedną z wiodących grup medialnych na świecie” – powiedział Gilles Moretton, prezes Francuskiej Federacji Tenisowej. „Umożliwi to Federacji zapewnienie maksymalnej ekspozycji Roland-Garros w USA i pomoże w dalszej promocji turnieju. Dzięki tej długoterminowej umowie naszym celem jest pozyskanie nowych fanów na tym kluczowym dla FFT terytorium”.

W Paryżu właśnie zakończył się turniej French Open 2024.

W kategorii mężczyzn Carlos Alcaraz zdobył swój pierwszy tytuł w turnieju Roland-Garros, tym samym przybliżając 21-latkowi tylko jeden triumf w Australian Open od zdobycia już w karierze Wielkiego Szlema. Z kolei Iga Świątek kontynuowała dominację w grupie kobiet. Obecnie jest czterokrotną zwyciężczynią French Open, w tym trzykrotnie z rzędu.źródło