Recenzja

Ten artykuł zawiera spoilery.

„The Fall Guy” to pełen akcji list miłosny do niedocenianych bohaterów branży filmowej, kaskaderów.

Ryan Gosling wciela się w niezwykłego kaskadera Colta Seaversa. Po wypadku Seavers znika z branży, pozostawiając porzuconą operatorkę kamery Jody Moreno (Emily Blunt).

Szybki telefon od głównej producenta Diet Coke Gail Meyer (Hannah Waddingham) i obietnica odzyskania Moreno, a Seavers wraca do gry.

Seavers wykonuje akrobacje na potrzeby reżyserskiego debiutu Moreno „Metalstorm”, ale gwiazda filmu, aktor cieszący się własną sławą, Tom Ryder (Aaron Taylor-Johnson), znika.

Zadaniem Seaversa jest odnalezienie Rydera, odzyskanie jego miłości i uratowanie filmu Moreno. Drogie panie, pamiętajcie, że jeśli nie będzie ścigał Aarona Taylora-Johnsona, aby uratować wasz film, to nie jest wasz człowiek.

Kaskader zostaje wciągnięty w akcję stulecia i wrobiony w morderstwo, co dosłownie bierze tytuł filmu „The Fall Guy”.

„The Fall Guy” to film, który nie traktuje siebie zbyt poważnie. Czasami głupia fabuła pozwala widzom usiąść i cieszyć się głównym wydarzeniem, akrobacjami.

Wyczyny kaskaderskie są tym, co wyróżnia ten film i jest to zamierzone. Zainspirowany serialem telewizyjnym „The Fall Guy” z lat 80. reżyser i były kaskader David Leitch zdecydował się na praktyczne kręcenie filmów, chcąc dobrze wypaść w środowisku kaskaderów, powiedział w wywiadzie dla NPR.

Aktorzy podzielali wizję Leitcha. Gosling uważał, że uznanie kaskaderów w całym Hollywood było już dawno spóźnione. W nagraniu dźwiękowym z South by Southwest Red Carpet, opublikowanym w NPR, Gosling szczegółowo opisuje swoje kaskaderskie dublety na przestrzeni roku i wyraża uznanie dla ich ciężkiej pracy.

Wiesz, najwyższy czas, abyśmy w pewnym sensie zdali sobie sprawę, że robili z aktorów gwiazdy filmowe przez jakieś sto lat” – powiedział Gosling.

W trakcie filmu Gosling wykonał kilka akrobacji, ale w bardziej wstrząsających scenach akcji ich role przejęło wielu kaskaderów. Kaskaderzy Justin Eaton, Troy Lindsey Brown, Logan Holladay i Ben Jenkin ożywili Seaversa. Kaskaderzy wyszli na czerwony dywan na premierę filmu, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami.

Film jest hołdem złożonym zarówno kaskaderom, jak i maniakom kina. Jeśli epickie akrobacje nie wystarczą, komediowe podejście do produkcji filmowej to magia kina. Zgrana obsada tworzy zabawną atmosferę.

Waddingham i Johnson to przesadni złoczyńcy. Blunt, Adam Dunn i Zara Michales słusznie wcielili się w role ciężko pracujących twórców na planie.

Gosling jest doskonały w roli Seaversa, ale prawdziwymi gwiazdami są Winston Duke, najlepszy przyjaciel Seavera i koordynator kaskaderów, oraz Jean-Claude, pies-kaskader, który wykonuje niebezpieczne sztuczki na imprezach. Duke jest zawsze przezabawny i razem z Jeane-Claude’em bierze udział w akcji.

Romans w tym filmie jest uroczy. Zaczyna się trochę wyboista, ale jest ujmująca i trwała. Uwielbiam oglądać romanse, w których obie postacie chcą, żeby to wyszło. Obrona Moreno jest sprawna, tak jak powinna, ale Seavers jest zdeterminowany, aby ją odzyskać.

Nic tak nie ożywia seksu, jak praca nad filmem, słuchanie Taylor Swift i widok, jak twój były zostaje wrobiony w morderstwo. Ta dwójka ponownie łączy się w blasku chwały. Nie, poważnie, ich wielki, ostatni pocałunek ma miejsce podczas potężnej eksplozji.

Uwielbiam ten film, ale film mógłby być lepszy. Są pewne problemy z tempem gry i kilka momentów zamieszania. Na początku fabuła jest trochę trudna do zrozumienia, a scena z jednorożcem jest zabawna, ale nie na miejscu.

„The Fall Guy” to zabawny film i świetny sposób na rozpoczęcie lata.

[email protected]

źródło