Home Aktualności Stan inwestuje 17 mln dolarów w zwalczanie różnic w zdrowiu na tle...

Stan inwestuje 17 mln dolarów w zwalczanie różnic w zdrowiu na tle rasowym za pośrednictwem centrów odnowy biologicznej w Michigan

16

DETROIT – Zastępca gubernatora Gary Gilchrist spędził trochę czasu Detroit East Side zwiedzając jedno z wielu lokalnych centrów odnowy biologicznej, które pomagają zachować zdrowie okolicznej społeczności.

Stan inwestuje 17 milionów dolarów, aby pomóc w przekształceniu 22 byłych ośrodków przeprowadzania testów na obecność wirusa COVID-19 w centra zdrowia i odnowy biologicznej.

Pracami kieruje Grupa Zadaniowa ds. Rozbieżności Rasowych, kierowana przez Gilchrista, która działa na rzecz zmniejszania dysproporcji rasowych w opiece zdrowotnej.

Centra odnowy biologicznej wyłoniły się z sąsiedzkich ośrodków testowych podczas pandemii COVID-19, a Lokal 4 dowiedział się w tym czasie o dysproporcjach zdrowotnych często związanych z rasą, więc centra zajmują się tym problemem.

Możesz otrzymać pochwałę w kościele Vernon Chapel AME we wschodniej części Detroit i tam zadbać o swoje zdrowie.

„Wszyscy musimy czuć się dobrze” – powiedziała Carmen Sneed, administratorka kościoła AME Vernon Chapel. „Wszyscy musimy dbać o zdrowie, a wiele osób w naszej społeczności nie ma możliwości skorzystania z usług medycznych. To daje im taką możliwość.”

Kościół jest jednym z około 22 lokalnych centrów odnowy biologicznej w stanie Michigan.

Ośrodki oferują bezpłatne profilaktyczne badania profilaktyczne mające na celu wyeliminowanie różnic w zdrowiu na tle rasowym.

Stan inwestuje w ten program 17 milionów dolarów.

„Ludzie najbliżej problemów to ci, którzy są bliżej rozwiązań” – powiedział Gilchrest. „I ten model doskonale to rozumie”.

„Mam nadzieję, że ludzie będą mieli dostęp do opieki zdrowotnej w sposób, w jaki nie mieli wcześniej” – powiedziała Elizabeth Hertel z Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej stanu Michigan. „Osoby, które mogły mieć bariery w transporcie lub finansowaniu, mogą przyjść do tych domów kultury, uzyskać wszystkie podstawowe usługi, a następnie otrzymać skierowanie”.

We wtorkowe (11 czerwca) popołudnie mieszkańcy korzystali z oferty pobliskiego centrum odnowy biologicznej.

„Właśnie otrzymałem dobre wieści na temat mojego wysokiego ciśnienia krwi” – ​​powiedział James Harris. “Jest coraz lepiej. Dlatego uważam, że to świetny program.”

Nawet Sean Wright rozumiał znaczenie tego obiektu.

„Aby zapewnić wszystkim zdrowie i dobre samopoczucie, trudno jest żyć, gdy jesteśmy chorzy” – powiedział Wright.

W tych centrach odnowy biologicznej można zbadać ciśnienie krwi, cukrzycę, badania przesiewowe cholesterolu i nie tylko.

Jeśli pojawią się problemy, członkowie społeczności zostaną wskazani we właściwym kierunku. Te centra odnowy biologicznej chcą być ośrodkami profilaktyki.

Copyright 2024 by WDIV ClickOnDetroit – Wszelkie prawa zastrzeżone.

źródło