(NEXSTAR) – Na górze nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji W poniedziałek na konferencji World Wide Developers Conference firma Apple ogłosiła, że ​​wraz z następną aktualizacją oprogramowania iPhone’a nastąpi kilka zmian w sposobie wysyłania SMS-ów.

iOS 18 zapewni użytkownikom iPhone’a nowe możliwości dostosowywania ekranu głównego, wyszukiwania zdjęć i kategoryzowania wiadomości e-mail. Możesz także zauważyć kilka poważnych zmian w iMessage, aplikacji Apple do wysyłania SMS-ów i przesyłania wiadomości.

Po pierwsze, mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy wysyłają SMS-y między iPhone’ami i Androidami. Apple twierdzi, że jego aplikacja Wiadomości obsługuje teraz RCS lub Rich Communication Services. Oznacza to, że będziesz mógł wysyłać znajomym i rodzinie zdjęcia i filmy w wyższej rozdzielczości, a czaty grupowe powinny działać bardziej niezawodnie.

Potwierdzenia przeczytania – opcja pokazująca osobie, z którą rozmawiasz, że widziałeś jej wiadomość – również zaczną działać z zielonymi tekstami.

Kolejna zmiana dotyczy reagowania na wiadomości iMessage (lub „tapbacki”, jak je nazywa Apple). Obecnie możesz nadać wiadomości serduszko, kciuk w górę, kciuk w dół i kilka innych. W systemie iOS 18 sześć dostępnych opcji „tapback” zostanie rozszerzonych o dowolne emoji i naklejki, które masz na telefonie.

„Tapbacki” zostaną rozszerzone w iOS 18, dzięki czemu będzie można używać dowolnych emoji lub naklejek. (Zdjęcie: Jabłko)

Aby dodać jeszcze więcej elegancji swoim tekstom, będziesz mieć więcej opcji podkreślania niektórych słów. Zamiast używać samych wielkich liter i znaków interpunkcyjnych, możesz zwrócić uwagę na określone części wiadomości, rozszerzając je na ekranie lub podskakując w górę i w dół. (Zobacz animowany przykład tego, jak to będzie wyglądać Tutaj.)

W przypadku nocnych marków lub zapominalskich osób możesz także ustawić wiadomości do wysłania w późniejszym czasie – niezależnie od tego, czy będzie to oczekiwanie, aż przyjaciel się obudzi, aby wysłać mu SMS-a z Twoimi przemyśleniami, czy też ustawienie wiadomości „wszystkiego najlepszego” z wyprzedzeniem wielki dzień.

Renderowanie pokazuje, jak wkrótce będzie można ustawić wysyłanie wiadomości w późniejszym czasie dzięki aktualizacjom iMessage w systemie iOS 18. (Zdjęcie: Jabłko)

Ponadto użytkownicy iPhone’a (posiadający iPhone’a 14 lub nowszego) będą mogli wysyłać wiadomości iMessage w niektórych przypadkach, gdy nie ma zasięgu sieci komórkowej ani Wi-Fi. Twój iPhone wyświetli monit o połączenie z satelitą, aby nadal wysyłać i odbierać wiadomości.

Renderowanie pokazuje, jak Twój iPhone pokieruje Cię w stronę najbliższego satelity, aby pozostać w kontakcie w iMessage. (Zdjęcie: Jabłko)

Wiadomości wysyłane przez satelitę są w pełni szyfrowane – twierdzi Apple.

Te aktualizacje iOS 18 nie obejmują nawet szeregu nowych funkcji sztucznej inteligencji, które Apple ogłosił w poniedziałek używając ChatGPT, aby Siri była mądrzejsza do integracji generatywnej sztucznej inteligencji w „Obraz Plac zabaw” dla SMS-owców.

„Dzięki funkcji Image Playground w Wiadomościach użytkownicy mogą szybko tworzyć zabawne obrazy dla swoich znajomych, a nawet wyświetlać spersonalizowane sugerowane koncepcje związane z ich rozmowami” – wyjaśnił Apple w swoim poniedziałkowym ogłoszeniu.

Przykład, jaki podaje firma, przedstawia wygenerowany przez sztuczną inteligencję obraz mamy jako superbohatera po tym, jak zgadza się ona na opiekę nad swoim dzieckiem.

Przykład obrazu wygenerowanego przez sztuczną inteligencję przy użyciu funkcji Image Playground firmy Apple. (Zdjęcie: Jabłko)

iOS 18 będzie dostępny do pobrania jesienią tego roku, Jabłko mówi.

źródło