Home Aktualności Rzut oka na statystyki mające wpływ na małe firmy

Rzut oka na statystyki mające wpływ na małe firmy

19

LAWTON, Oklahoma (KSWO) – 10 maja przypada Narodowy Dzień Małych Firm, którego celem jest podkreślenie i uczczenie małych firm w całym kraju ze względu na wpływ, jaki mogą one mieć na lokalną gospodarkę. Przedsiębiorstwa te stoją jednak przed wyjątkowymi wyzwaniami.

Według amerykańskiej Administracji Małych Przedsiębiorstw (US Small Business Administration) 99,9% firm w Ameryce zalicza się do małych firm, a około 33,2 miliona z nich prowadzi działalność w hrabstwie.

Małe firmy prowadzone przez kobiety stanowią około 43,2% tych firm, a około 61 milionów Amerykanów jest zatrudnionych w małych firmach.

Małe firmy w Oklahomie

Według Profil małej firmy w Oklahomie w 2023 rOklahoma miała łącznie 371 640 małych firm, co stanowiło 99,4% firm w Oklahomie. Branża budowlana obejmowała najwięcej małych firm w państwie Sooner. W tej branży działało ogółem 49 140 małych przedsiębiorstw.

Kobiety stanowiły 46,3% pracowników małych firm i 43,2% właścicieli małych firm w stanie.

Jeśli chodzi o zatrudnienie, małe firmy w tym stanie zatrudniały łącznie 717 434 osoby, co stanowiło 51% pracowników Oklahomy.

Najwięcej pracowników w małych firmach w stanie zatrudniało 115 741 pracowników w branży opieki zdrowotnej i pomocy społecznej.

Trudności, z jakimi borykają się małe firmy

Małe firmy w swoich codziennych kontaktach borykają się z wieloma wyjątkowymi problemami.

Według szacunków „inflacja” jest obecnie jedną z największych obaw właścicieli małych firm Krajowe Stowarzyszenie Kobiet Właścicielek Biznesu. W zeszłym roku 74% małych firm twierdzi, że ceny wzrosły, a 52% twierdzi, że ich największym zmartwieniem jest inflacja. Oznacza to wzrost o 22% od 2021 r.

Obawy te nałożyły się na postrzeganą trudną sytuację na rynku pracy.

Spośród 4,4 miliona przedsiębiorstw zakładanych co roku około połowa z nich upada do piątego roku. Około 65% małych firm upada w ciągu 10 lat.

Walka trwa jeszcze zanim ktoś uruchomi swoją małą firmę.

Chociaż różni się to w zależności od stanu, średni koszt założenia małej firmy w Stanach Zjednoczonych wynosi około 30 000 dolarów. Prowadzi to ludzi do instytucji finansowych w celu uzyskania potrzeb do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Jednak przy rosnących stopach procentowych może to uniemożliwić ludziom osiągnięcie celów biznesowych.

Co więcej, pożyczki SBA mają jedynie 25% wskaźnika akceptacji w dużych bankach w porównaniu do 49% wskaźnika akceptacji w małych bankach.

W przypadku kobiet ta statystyka jest jeszcze bardziej wyraźna.

Niedawne badanie wykazało, że właścicielki małych firm zazwyczaj otrzymują mniejsze pożyczki niż ich koledzy. W badaniu z 2020 r. wykazano, że firmy prowadzone przez kobiety otrzymały średnią kwotę pożyczki w wysokości 49 712 dolarów w porównaniu ze średnią kwotą 83 198 dolarów w przypadku firm prowadzonych przez mężczyzn.

7News zamieściło na Facebooku pytanie, jakie są ich ulubione małe firmy w okolicy. Ten post znajdziesz poniżej, a jeśli go klikniesz, możesz także skomentować swoją ulubioną małą firmę.

źródło