LONG BEACH, Kalifornia (KABC) — Jeśli zapytasz dowolnego gracza baseballu lub softballu o jego pierwszą rękawiczkę, jego historia jest zawsze wyjątkowa i historia Marco Soto nie jest inna.

Z głęboką pasją do baseballu przekształcił wspomnienia z dzieciństwa spędzone w Meksyku w dobrze prosperującą firmę produkującą rękawiczki w rejonie Long Beach o nazwie Soto Gloves.

„To przenosi cię z powrotem do czasów, gdy byłeś dzieckiem” – powiedział Soto. „Być może w czasie, gdy grałeś, byłeś może ze swoim tatą”.

Dziadek Soto wytwarzał skórzane siodła i bicze w tak naturalny sposób, że zrobił Soto swoją pierwszą rękawiczkę.

„Zajęło to około trzech dni. To był pierwszy, który mi zrobił” – wspomina Soto.

Kiedy Soto przybył do Long Beach Poly High School w latach 90., jego koledzy z drużyny szybko zauważyli tę jedyną w swoim rodzaju rękawicę.

„Dzieci z mojego zespołu pytają mnie: «Dlaczego na rękawiczce jest napisane Soto i jest na niej twoje imię?»” – powiedział. “(powiedziałem) cóż, mój dziadek to zrobił.”

W Soto Gloves możesz otrzymać rękawicę, która będzie w 100% Tobą. Dopasowane rękawice zostały zaprojektowane przy użyciu unikalnego oprogramowania, w którym można wybrać kształt, styl, rozmiar i kolor.

„Proces, który stworzyliśmy, zawsze trwał od 8 do 10 tygodni” – powiedział Soto.

Rękawiczki nie są produkowane masowo, ale Soto powiedział, że on i jego zespół realizują obecnie 1800 niestandardowych zamówień.

Każda rękawica zostanie rozbita przed wysyłką.

„Ja osobiście… baseball zawsze miałem we krwi” – ​​powiedział Soto. „To ja sprowadziłem to do Stanów Zjednoczonych. To ja zacząłem od zera”.

Siedziba firmy Soto Gloves znajduje się pod adresem 2499 E Willow St. w Signal Hill.

Po więcej informacji, odwiedź ich stronę internetową.

Prawa autorskie © 2024 KABC Television, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

źródło