Paul Jones / Urząd Androida

TL;DR

  • Po wyjęciu z pudełka Pixel 8a nie obsługuje tworzenia kopii lustrzanych obrazu po podłączeniu go do monitora zewnętrznego.
  • Jednak w nadchodzącej czerwcowej aktualizacji Google doda obsługę wyjścia wyświetlania przez USB-C.
  • Ta funkcja wkrótce będzie dostępna także w Pixelach 8 i Pixelach 8 Pro.

Od samego początku w ofercie Pixela pominięto wyświetlanie jako funkcję z powodów, na temat których możemy jedynie spekulować. Jednak Google w końcu zmienił bieg Pixel 8 i Pixel 8 Pro telefony, które obsługują sprzętowo wyświetlanie sygnału wyjściowego przez porty USB-C. Jednak żaden telefon z serii Pixel 8 nie został wprowadzony na rynek z włączoną funkcją wyświetlania po wyjęciu z pudełka. Zamiast tego Google po cichu włączył wyświetlanie obrazu na Pixelu 8 w aktualizacji beta Androida. Podobnie nowość od Google Piksel 8a Smartfon nie jest fabrycznie wyposażony w funkcję wyświetlania, ale funkcja ta prawdopodobnie pojawi się w aktualizacji oprogramowania w przyszłym miesiącu.

Google Pixel 8a, podobnie jak Pixel 8 i Pixel 8 Pro, jest zasilany przez Google Tensor G3 chipset. Nic więc dziwnego, że wszystkie trzy telefony mają wiele wspólnych komponentów wewnętrznych, takich jak kontroler USB. Chociaż Google fabrycznie podłączył port USB-C we wszystkich trzech telefonach, aby obsługiwał wysyłanie sygnału trybu alternatywnego DisplayPort za pośrednictwem podłączonego kabla USB-C, firma wyłączyła tę funkcję za pomocą flagi oprogramowania. Właściwość systemu persist.vendor.usb.displayport.enabled jest odczytywany przez plik inicjujący USB dla wszystkich urządzeń Tensor serii G3 i jeśli właściwość jest ustawiona na 0wówczas tryb alternatywny DisplayPort jest wyłączony.

Ta właściwość systemowa została ustawiona na 0 w oprogramowaniu aż do wydania Androida 14 QPR3 Beta 2, gdzie zostało to ustawione 1w ten sposób domyślnie włączając wyświetlanie dla wszystkich użytkowników Pixela z serii 8 zarejestrowanych w programie wersji beta Androida. Wyjście wyświetlacza jest nadal domyślnie wyłączone dla wszystkich pozostałych użytkowników Pixela 8 i Pixela 8 Pro, którzy korzystają z najnowszej stabilnej aktualizacji z poziomem poprawki zabezpieczeń Androida z maja 2024 r. Dzieje się tak dlatego, że najnowsza stabilna aktualizacja oparta jest na systemie Android 14 QPR2, natomiast nadchodząca czerwcowa stabilna aktualizacja będzie oparta na systemie Android 14 QPR3. Dlatego użytkownicy Pixela 8 i Pixela 8 Pro, którzy nie są zarejestrowani w programie wersji beta Androida, powinni spodziewać się, że ich urządzenia zyskają obsługę wyjścia wyświetlania w stabilnej aktualizacji, która pojawi się w przyszłym miesiącu.

Jeśli chodzi o nowego Pixela 8a, najnowszą dostępną dla niego wersją oprogramowania jest kompilacja UD2A.2A.240505.001.B1 oparta na systemie Android 14 QPR2. Ta wersja zawiera poprawki zabezpieczeń Androida z maja 2024 r. i Aplikacja do tapet AI firmy Googleale ponieważ jest oparty na starszej wersji Androida 14 QPR2, wyświetlanie nie jest domyślnie włączone. Jednak nadchodząca czerwcowa stabilna aktualizacja Pixela 8a, która jest obecnie w fazie testów, ustawia wspomnianą właściwość systemu na 1co oznacza, że ​​tryb alternatywny DisplayPort będzie domyślnie włączony.

Nie powinno to być zaskoczeniem, ponieważ, jak właśnie wspomniałem, wszystkie trzy urządzenia zasilane przez Tensor G3 mają tę samą wspólną konfigurację USB. Mimo to jest to dobra wiadomość dla każdego użytkownika lub programisty chcącego kupić Pixela 8a, ponieważ oznacza to, że urządzenie może uzyskać dostęp do Ulepszony tryb pulpitu w Androidzieza każdym razem, gdy ta funkcja zostanie uruchomiona. Dopóki jednak ta funkcja nie będzie gotowa, podłączenie Pixela 8, Pixela 8 Pro lub Pixela 8a do wyświetlacza zewnętrznego spowoduje po prostu lustrzane odbicie ekranu, co z pewnością jest lepsze niż nic się nie dzieje, jak w poprzednich pikselach.

Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszego personelu na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.

Możesz lubić

źródło