Kadencja Franka Vogela jako trenera Słońca Feniksa kończy się po jednym rozczarowującym sezonie, który zakończył się bez zwycięstwa w fazie play-off.

Klub zwolnił 50-letniego Vogela w czwartek, niecałe dwa tygodnie po tym, jak został wyeliminowany z pierwszej rundy play-offów NBA przez Minnesota Timberwolves.

„Po wnikliwej analizie sezonu doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy innego głównego trenera dla naszego zespołu” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Suns James Jones. „Doceniamy ciężką pracę i zaangażowanie Franka”.

Phoenix rozpoczął sezon z nadziejami na mistrzostwo NBA po przejęciu All-Star Bradleya Beala zeszłego lata do połączenia Kevin Durant I Devina Bookera dla trio supergwiazd. Zamiast tego wydawało się, że grupa nigdy nie była w pełni skupiona na boisku. Suns poradzili sobie z kontuzjami wszystkich trzech gwiazd i zostali pierwszą drużyną NBA wyeliminowaną z tegorocznych play-offów.

Vogel powiedział przed czwartym meczem przeciwko Wilkom, że „ma pełne wsparcie (właściciela) Mata Ishbii” i spodziewa się, że wróci na drugi sezon.

Teraz jest bez pracy.

Ishbia nie bał się wprowadzać dużych zmian w ciągu 1,5 roku kierowania franczyzą. W zeszłym sezonie rozdał Duranta w ostatecznym terminie wymiany, wysadzając w powietrze skład, który w 2021 r. dotarł do finału. Zwolnił także trenera Monty’ego Williamsa i latem ubiegłego roku dodał Beala w ramach kolejnej ogromnej wymiany.

Teraz franczyza będzie szukać trzeciego głównego trenera w ciągu trzech sezonów.

„Jesteśmy tutaj, aby wygrać mistrzostwo, a ostatni sezon był znacznie poniżej naszych oczekiwań” – powiedział Jones. „Będziemy nadal oceniać nasze działania i wprowadzać niezbędne zmiany, aby osiągnąć nasze cele na poziomie mistrzowskim. Wszyscy bierzemy na siebie odpowiedzialność, a moim zadaniem, wraz z Joshem i właścicielem, jest zbudowanie mistrzowskiego zespołu”.

Jones nie ma zbyt dużego pola manewru w składzie objętym limitem wynagrodzeń ligi, chyba że zostaną wprowadzone poważne zmiany. Durant, Booker i Beal mają duże pensje i Graysona Allena właśnie otrzymało czteroletnie przedłużenie o 70 milionów dolarów.

The Suns zakończyli sezon zasadniczy rekordem 49-33, zajmując 6. miejsce i o włos unikając turnieju play-in.

Vogel był wcześniej głównym trenerem drużyny Indiana Pacers I Los Angeles Lakerspoprowadził Pacers do dwóch wyjazdów do finałów Konferencji Wschodniej, a Lakers do tytułu NBA w sezonie 2019–2020.

(Chcesz, aby wspaniałe historie były dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej? Utwórz lub zaloguj się na swoje konto FOX Sports, śledź ligi, drużyny i zawodników, aby codziennie otrzymywać spersonalizowany biuletyn.)

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

PODĄŻAĆ Obserwuj swoje ulubione, aby spersonalizować swoje wrażenia z FOX Sports

Słońca Feniksa

Devina Bookera

Kevin Durant


Uzyskaj więcej od Krajowego Związku Koszykówki Obserwuj swoje ulubione, aby otrzymywać informacje o grach, nowościach i nie tylko


źródło