Inteligentny twórca pierścionków Nasza – ogłosiła w piątek firma, wprowadza dwie nowe funkcje skupiające się na zdrowiu serca. Pierwsza z nich ma pomóc użytkownikom zorientować się w ich wieku sercowo-naczyniowym, natomiast druga ma na celu oszacowanie ich wydolności sercowo-naczyniowej. W zależności od wyników danej osoby, Oura zaoferuje strategie lepszego snu, poruszania się i odstresowania.

Nowe funkcje nie powinny zastępować faktycznej opieki zdrowotnej i regularnych badań kontrolnych u lekarza, a jeśli coś nas niepokoi, użytkownicy powinni udać się do lekarza w celu postawienia właściwej diagnozy. Firma Oura sama zauważa, że ​​pierścień Oura nie jest wyrobem medycznym i nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, leczenia, monitorowania lub zapobiegania stanom/chorobom.

Nowa funkcja „Wiek układu sercowo-naczyniowego” ma pomóc użytkownikom zrozumieć ich wiek sercowo-naczyniowy w porównaniu z wiekiem chronologicznym. Chodzi o to, aby pomóc zidentyfikować zachowania, które mogą pozytywnie wpłynąć na długość życia dziecka. Na przykład, jeśli użytkownik ma wiek sercowo-naczyniowy wyższy niż jego wiek chronologiczny, może zobaczyć komunikat o treści: „Twój wiek sercowo-naczyniowy jest obecnie wyższy od rzeczywistego wieku. Nie martw się, wiele rzeczy może to powodować. Jednym z najlepszych lekarstw jest ruch.” Oczywiście warto także skonsultować się z lekarzem.

Gdy dana osoba będzie korzystać z aplikacji Oura przez co najmniej dwa tygodnie, wyświetli się metryka wieku sercowo-naczyniowego, która wskazuje, czy dana osoba ma tendencję poniżej, powyżej lub w zgodzie z wiekiem chronologicznym. Ponownie wyniki powinny zostać zweryfikowane przez prawdziwego lekarza.

„Firma Oura mierzy wiek układu sercowo-naczyniowego, analizując obserwacje związane z wiekiem za pomocą sygnału fotopletyzmografu (PPG), który przenosi informacje o szacunkowej sztywności tętnic i prędkości fali tętna (PWV)” – wyjaśniła firma w swoim raporcie. komunikat prasowy.

Kredyty obrazkowe: Nasza

Funkcja „Wydajność kardio” opiera się na szacunkowej wartości VO2 Max, która jest miarą maksymalnej ilości tlenu, jaką dana osoba może zużyć podczas intensywnych lub wymagających wysiłku ćwiczeń. Dla kontekstu, im lepsza wydolność serca danej osoby, tym zdrowszy będzie prawdopodobnie jej układ sercowo-naczyniowy przez całe życie.

Oura twierdzi, że wraz z wprowadzeniem tej funkcji stara się zmienić pozycję VO2 Max ze wskaźnika sportowego na punkt odniesienia dotyczący długości życia. Oszacowanie VO2 Max pokazuje, jak dobrze serce, płuca, naczynia krwionośne, mięśnie i układ nerwowy danej osoby współpracują ze sobą, mówi Oura.

Aby skorzystać z tej funkcji, członkowie Oura zostaną poproszeni o wykonanie testu marszu w celu ustalenia bazowego VO2 Max, które przekłada się na wydolność kardio.

„We współpracy z certyfikowanymi kardiologami i naukowcami z instytucji badawczych, takich jak Instytut Medycyny Wysiłkowej Kuopio (KULTU) i Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles, a także z medyczną radą doradczą ŌURA, rygorystycznie rozwijaliśmy naszą wiedzę i algorytmy, aby zapewnić funkcje te zapewniają dokładny wgląd w szeroką i zróżnicowaną bazę członków ŌURA” – powiedział w komunikacie prasowym dr Shyamal Patel, starszy wiceprezes ds. nauki w Oura.

Oura twierdzi, że celem tych dwóch nowych funkcji jest holistyczne podejście do zdrowia, pomagając jednocześnie użytkownikom zrozumieć, że każda część ich fizjologii jest ze sobą powiązana, w tym sensie, że wiek układu sercowo-naczyniowego i wydolność układu krążenia danej osoby mają wpływ na wiele układów narządów.

Funkcje Oura Cardionaczyniowe Wiek i Wydolność Kardio zostaną udostępnione jeszcze w tym miesiącu i będą dostępne na urządzeniach Oura Ring Gen3 z systemem Android i iOS.

źródło