Home Aktualności Opublikowano nową ankietę na temat sztucznej inteligencji i małych firm

Opublikowano nową ankietę na temat sztucznej inteligencji i małych firm

5

MOBILE, Alabama (Nic) – Reese Witherspoon trafiła niedawno na pierwsze strony gazet podczas PaleyFest (premierowego festiwalu telewizyjnego) po swojej odpowiedzi na twierdzenia, że ​​sztuczna inteligencja może zastąpić ludzkich pracowników. Aktorka i właścicielka firmy produkcyjnej powiedziała: „Sztuczna inteligencja nie przyjdzie po twoją pracę, lecz ludzie, którzy wiedzą, jak korzystać ze sztucznej inteligencji, przyjdą po twoją pracę. Dowiedz się więc o tym.”

Nowe badania potwierdzają jej twierdzenie, i to nie tylko w przypadku hollywoodzkich przedsiębiorstw i wielkich korporacji. Nowa ankieta Cox Business pokazuje, że większość właścicieli i pracowników małych firm postrzega nową technologię jako narzędzie wzmacniające i rozwijające swoje zespoły. Badanie ujawniło:

  • 52% właścicieli małych firm twierdzi, że sztuczna inteligencja umożliwia im zwiększenie lub utrzymanie pracowników
  • To samo twierdzi 65% pracowników małych firm

Małe firmy osiągają wymierne rezultaty dzięki narzędziom AI i zwiększają w tym roku wydatki, aby jeszcze bardziej pomóc swoim organizacjom zwiększyć rentowność, produktywność i jakość obsługi klientów.

  • Dwie trzecie właścicieli małych firm twierdzi, że zainwestowało w sztuczną inteligencję w 2023 r
  • 53% planuje zainwestować jeszcze więcej w 2024 r

Jednak zarządzanie wdrażaniem sztucznej inteligencji i nadążanie za jej stale rozwijającą się technologią może stanowić przeszkodę dla właścicieli małych firm, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że 76% nie planuje oferować w tym roku szkoleń w zakresie sztucznej inteligencji dla pracowników.

Ekspert ds. małych przedsiębiorstw, Gene Marks, dołączył do nas, aby odkryć potencjał sztucznej inteligencji dla małych firm i możliwości, których brakuje właścicielom.

Kliknij tutaj I Tutaj po więcej informacji.

źródło