Mumbai w Indiach, 10 maja 2024 r /PRNewswire/ — Lytus Technologies Holdings PTV. Ltd. („Spółka”) (NASDAQ: LYT), myśląca przyszłościowo jednostka świadcząca usługi platformowe, posiadająca bogate doświadczenie w wspieraniu przedsiębiorstw znajdujących się w czołówce innowacji technologicznych, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Indie wiodąca platforma do strumieniowego przesyłania dźwięku – Radio Room. Uruchomienie Radio Room znacząco wzmacnia pozycję Lytusa na szybko rozwijającym się rynku cyfrowej rozrywki.

Pod przewodnictwem Lytusa Radio Room będzie oferować szereg słuchowisk obejmujących różne gatunki, takie jak literatura klasyczna, thrillery kryminalne, romanse i opowiadania dla dzieci, wszystkie dostosowane do potrzeb indyjskiej diaspory na całym świecie. Radio Room ma szansę stać się kluczowym graczem w sektorze transmisji strumieniowej audio, który dostarcza treści konsumentom bezpośrednio przez Internet (over-the-top, OTT), z pominięciem tradycyjnej dystrybucji.

Dharmesh PandyaPrezes firmy Lytusstwierdził: „Uruchomienie Radio Room podkreśla naszą misję polegającą na wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii w celu poprawy doświadczeń użytkowników. Jesteśmy przekonani, że nasze przejęcie Radio Room na nowo zdefiniuje krajobraz audio OTT i zmieni sposób, w jaki odbiorcy łączą się z treściami audio. Radio Room stanie się światowym liderem w tej rozwijającej się przestrzeni.”

Alagappana VenkatachalamaDyrektor Zarządzający Radia Roomtak zauważył powstałe synergie: „Strategiczne wsparcie Lytus, duża baza użytkowników i wiedza branżowa umożliwią Radio Room fundamentalną transformację przestrzeni audio OTT, oferując bogaty zbiór angażujących treści, które rezonują ze słuchaczami na całym świecie”.

Lytus planuje szybko zwiększyć skalę działalności nowo nabytej platformy, która w pierwszym roku jej działania będzie docelowa dla czterech milionów abonentów. Wykorzystując istniejącą bazę klientów Lytus, Radio Room jest gotowe przyspieszyć swój rozwój i rozszerzyć swój zasięg na wiele indyjskich języków regionalnych, w tym tamilski, telugu, kannada, malajalam i eezha tamilski. Ponadto trwają prace nad rozszerzeniem oferty na inne regionalne języki indyjskie, takie jak marathi i bengalski, a także języki międzynarodowe, takie jak hiszpański, portugalski i niemiecki.

Uruchomienie Radio Room oznacza strategiczne wejście Lytus na rynek audio OTT, przygotowując grunt pod transformacyjną zmianę w sposobie interakcji odbiorców z treściami cyfrowymi. Dzięki planom rozszerzenia działalności na oryginalne treści filmowe i telewizyjne w różnych językach indyjskich Lytus ma dobrą pozycję, aby stać się potęgą w globalnej rozrywce cyfrowej.

O Lytusie:

Lytus to dynamiczny podmiot świadczący usługi platformowe, którego zadaniem jest napędzanie ewolucji technologicznej i umożliwianie przedsiębiorstwom prosperowania w erze cyfrowej. Lytus tworzy i inwestuje w przedsiębiorstwa, które z niezrównaną kreatywnością i determinacją starają się stawić czoła najpilniejszym wyzwaniom świata, poprawiając doświadczenia ludzi poprzez wdrażanie technologii.

Wykorzystując stale rosnącą bazę obejmującą 4 miliony klientów/abonentów, stale wprowadzamy innowacje i wdrażamy nowe zestawy usług i produktów o wartości dodanej. Ta istniejąca baza klientów stanowi solidny fundament, na którym nadal budujemy, zapewniając, że nasza oferta będzie dostosowana do zmieniających się potrzeb naszych klientów. Koncentrując się na innowacjach i rozwiązaniach zorientowanych na klienta, Lytus nadal jest liderem w dostarczaniu usług technologii transformacyjnych.

O pokoju radiowym:

Radio Room, na którego czele stoi AL. Venkatachalam, jest gotowy zrewolucjonizować przestrzeń audio OTT, oferując urzekającą gamę treści audio dostosowanych do odbiorców w południowych Indiach i tamilskich Srilankach. Od klasycznych opowieści po współczesne historie, Radio Room zapewnia wciągającą i wciągającą rozrywkę dla słuchaczy w każdym wieku.

Dołącz do Lytus i Radio Room w podróży mającej na celu przekształcenie krajobrazu audio OTT i ustanowienie nowych standardów doskonałości cyfrowego opowiadania historii.

Logo: https://mma.prnewswire.com/media/2409645/Lytus_Technologies_Logo.jpg

źródło