Zdjęcie: Chiwi (Shutterstock)

Dla tych, którzy korzystali z ich Przełącznik Nintendo do wysyłania tweetów i zrzutów ekranu, ta funkcja wkrótce zostanie wycofana, więc zamiast tego warto zainwestować w telefon.

Nintendo dodało nowa strona wsparcia w czwartek ogłosił, że zaprzestaje integracji Twittera, obecnie X, dla Switcha. Od 10 czerwca użytkownicy Switcha nie będą już mogli publikować zrzutów ekranu ani filmów na platformie X ze swoich urządzeń. Nadal istnieje możliwość wysyłania tych postów na Facebooka, ale Nintendo twierdzi, że usługa może zostać w przyszłości wyłączona. Ci, którzy chcą przenieść swoje zrzuty ekranu i filmy ze swojego Switcha, mogą podłączyć go bezpośrednio do komputera lub przesyłaj je bezprzewodowo do urządzenia inteligentnego.

Ten spadek wsparcia dotyczy także gier takich jak Super Smash Bros. Ultimate, Pluton 2, I Pluton 3który miał specyficzne dla gry opcje wysyłania tweetów. Użytkownicy przełączający nie będą mogli również wysyłać zaproszeń do znajomych do mediów społecznościowych.

Nintendo było ostatnim z trzech wielkich producentów konsol, który zrezygnował z obsługi Twittera. Microsoft podjął decyzję o Konsole Xbox w kwietniu 2023 r i Sony zrobiło to samo dla Oferta PlayStation w październiku ubiegłego roku. Prawdopodobnym powodem usunięcia integracji jest wzrost opłat za dostęp do API.

Microsoft, Nintendo i Sony odniosły ogromny sukces w mediach społecznościowych, wypuszczając swoje konsole w 2010 roku. To był czas, kiedy media społecznościowe powoli integrowały się z życiem codziennych ludzi. Kiedy Twitter był okropny, ale nie był zarządzany przez kogoś takiego jak Musk.

Od jego przejęcie Twittera i żenująca zmiana nazwy na X, platforma mediów społecznościowych tylko się pogorszyła. Tam są mniej osób na platformie tweetuje, więcej botów robi oszustwai mnóstwo nienawidzić sprawiając, że ludzie desperacko szukają alternatywy.źródło