Firma Microsoft w końcu dodaje łatwy sposób korzystania z kodów QR we wbudowanym narzędziu wycinania systemu Windows 11. Rozpoczęła się nowa aktualizacja wdrażane w programie Windows Insider testerów, którzy automatycznie wykryją kody QR na zrzutach ekranu, dzięki czemu będziesz mógł otwierać linki z komputera. Aktualizacja narzędzia do wycinania obejmuje także obsługę emoji.

Automatyczne wykrywanie kodu QR pojawi się, jeśli wprowadzisz część obszaru roboczego z działaniami tekstowymi w narzędziu wycinania i podświetlisz kod QR i jego klikalny link. Jeśli jesteś fanem emoji, będziesz mógł dodać Emoji 3D firmy Microsoft do Twoich zrzutów ekranu. Ta nowa opcja jest częścią paska narzędzi kształtów, a rozmiar każdego wstawionego emoji można łatwo zmienić i przenieść na zrzut ekranu.

Emoji 3D do zrzutów ekranu.
Obraz: Microsoft

Mówiąc o pasku narzędzi kształtów, Microsoft dodaje możliwość zmiany krycia wypełnienia kształtu i kolorów konturu. Ponownie wprowadzone zostanie narzędzie linijki, które można włączać i wyłączać za pomocą skrótu klawiaturowego CTRL + R.

Oprócz tej aktualizacji narzędzia do wycinania firma Microsoft aktualizuje także nazwę funkcji Pain Cocreator opartej na sztucznej inteligencji. Teraz staje się kreatorem obrazów, ale będzie działać dokładnie tak samo, jak teraz, umożliwiając tworzenie obrazów za pomocą podpowiedzi tekstowych.

źródło