Austin w Teksasie szybko stało się znane jako gorący punkt pandemii na zakup domu.

Dziś uchodzi za najlepsze miejsce do wynajęcia dla absolwentów szkół wyższych. Tak wynika z niedawnego raportu ekonomisty Realtor.com, Jiayi Xu, który umieścił w rankingu 10 najlepszych rynków dla niedawnych absolwentów.

Obszar, który w ostatnich latach niewątpliwie odznaczał się dużą aktywnością w związku z przenoszeniem się do niego coraz większej liczby osób i firm, zajął pierwsze miejsce na liście Realtor.com, biorąc pod uwagę, że oferuje najlepsze połączenie niedrogich opcji wynajmu, możliwości pracy i atrakcyjnego stylu życia udogodnienia – twierdzi Xu.

NAJWYŻEJ PŁACONA PRACA POZA SZKOŁĄ

Warto zauważyć, że w raporcie przeanalizowano obszary, w których występują zawody przyjazne absolwentom szkół wyższych, wymagające: licencjat ale nie mam dużego doświadczenia, powiedziała FOX Business główna ekonomistka Realtor.com, Danielle Hale.

Ten widok przedstawia panoramę centrum Austin w Teksasie, 11 kwietnia 2023 r. (Brandon Bell / Plik / Getty Images)

„Ogólnie na tych rynkach jest wiele firm, którym często zdarza się, że zajmują pierwsze miejsca w tym konkretnym wskaźniku i poszukują młodych, wykształconych, ale niekoniecznie doświadczonych pracowników” – powiedziała.

W rzeczywistości napływ ludzi, którzy przenieśli się na ten obszar w ostatnich latach, przyciągnął wiele firm.

BADANIA WYNIKA WIELU ABSOLWENTÓW UCZELNI MAJĄC PROBLEM Z ZDOBYCIEM PRACY Z POWODU BRAKU PRZYGOTOWANIA

„Staje się to samonapędzającym się pozytywnym cyklem” – dodał Hale.

Austin, będące częścią obszaru metropolitalnego Austin-Round Rock i mieszczące wiele biur firm wykorzystujących technologię, ma na liście najwyższy odsetek zawodów przyjaznych uczelniom.

Najlepsze rynki wynajmu dla absolwentów szkół wyższych

Realtor.com przeanalizował najlepsze rynki wynajmu dla niedawnych absolwentów. (Realtor.com)

Jednak ekonomiści skupili się na próbie zrównoważenia ilości możliwości na danym obszarze z przystępnością cenową. Według Hale’a, choć w Austin odnotowano wzrost kosztów dla kupujących, koszty wynajmu w rzeczywistości spadły.

„W porównaniu z tym, co widzieliśmy na rynku sprzedaży, nie zaobserwowaliśmy aż tak dużego wzrostu stawek czynszów w Austin” – stwierdziła, dodając, że czynsze „ogólnie spadają na południu” w skali roku w oparciu o rok.

ROZPOCZNIJ BIZNES FOX, KLIKAJĄC TUTAJ

Austin może mieć najlepsze połączenie możliwości i przystępności cenowej, ale pod względem stosunku czynszu do dochodu, czyli części typowego dochodu brutto przeznaczanego na wydatki mieszkaniowe, nie jest najtańsze.

Znak wynajmu

Sprzedam dom (Joe Raedle / Plik / Getty Images)

Z analizy wynika, że ​​wszystkie 10 największych rynków jako grupa zlokalizowanych jest w obszarach metropolitalnych, w których średni stosunek czynszu do dochodu dla gospodarstw domowych w wieku od 25 do 34 lat wynosi 22,5%. Jednakże Bloomington w stanie Minnesota, które znajduje się na terenie Minneapolis-St. Xu stwierdził, że najtańszy na liście był obszar metra Paul-Bloomington, a wskaźnik czynszu do dochodu wyniósł 19,9%.

Overland Park i St. Louis w obszarze metropolitalnym Kansas City również należały do ​​najtańszych, a współczynnik czynszu do dochodu kształtował się odpowiednio na poziomie 20,7% i 21,7%.

źródło