Home Aktualności Mieszkańcy High Springs i właściciele firm wyrażają poparcie i obawy w związku...

Mieszkańcy High Springs i właściciele firm wyrażają poparcie i obawy w związku z rozporządzeniem w sprawie napojów alkoholowych

10

HIGH SPRINGS, Floryda (WCJB) – Mieszkańcy i właściciele firm narobili hałasu w ratuszu High Springs w szczególności w związku z jednym punktem porządku obrad komisji. Ten punkt dotyczy rozporządzenia w sprawie napojów alkoholowych w mieście, zgodnie z którym w niedziele firma High Springs Brewing Company jest zamknięta.

Firma High Springs Brewing Company, która została otwarta w 2019 roku, chce zmiany zarządzenia.

„Ponieważ decydujemy się na całe 7 dni. Wiesz, postanawiamy nie odpoczywać” – powiedział Kiffin Ayers, współwłaściciel High Springs Brewing Company.

Z rozporządzenia wynika, że ​​przedsiębiorcy, którzy czerpią mniej niż 51% swoich przychodów z żywności i napojów bezalkoholowych i chcą prowadzić działalność w niedziele lub poza normalnymi godzinami pracy, muszą wypełnić specjalne zezwolenie. Mieszkańcy twierdzą, że browar odgrywa kluczową rolę w społeczności, ponieważ organizuje wiele wydarzeń i cały czas przekazuje darowizny na cele charytatywne.

„To naprawdę jedna z cech charakterystycznych tego, kim jesteśmy, postrzegamy siebie jako osoby zorientowane na społeczność, skupione na niej i chcące widzieć postępujące pozytywne zmiany w naszej społeczności” – powiedział Ayers.

Właściciele Prohibition Pizza po drugiej stronie ulicy twierdzą, że stracą interesy, gdy browar zostanie zamknięty. Wspomnieli także, że rozporządzenie nie pozwala na sprzedaż alkoholu do godziny 13:00

„Że chcemy, abyśmy wyróżniali się spośród innych barów i mogli brać udział w niedzielnych wyprzedażach wraz z innymi lokalami w mieście, w których akurat sprzedaje się jedzenie” – powiedział Ayers.

Na spotkaniu pojawiło się niewielu mieszkańców sprzeciwiających się nowelizacji zarządzenia. Twierdzą, że browar tworzy głośną muzykę, która może mieć wpływ na dzień odpoczynku.

„Czy na tych wydarzeniach nie zarabiają? To dla nich zwycięstwo, zwycięstwo” – powiedział jeden z mieszkańców, który był obecny na spotkaniu.

Inni twierdzą, że ruch uliczny powoduje większy hałas, a browar to środowisko sprzyjające włączeniu społecznemu.

„To rodzina, to dobre miejsce, więc jeśli spotykamy się z weterynarzami, których weterynarze zwykle nie mają dużo pieniędzy, możemy się spotkać, a jeśli chcą piwa, to w porządku” – powiedział mieszkaniec Bob Watson.

Jeden z właścicieli browaru twierdzi, że od 2019 roku gospodarka się zmieniła wraz z inflacją i Covid-19, więc rozporządzenie jest nieaktualne. Komisarze miejscy głosowali 4 do 1 za zmianą języka rozporządzenia, który umożliwiłby ich otwarcie podczas niedzielnych wydarzeń ogólnomiejskich i świąt federalnych.

„Wygląda to pozytywnie i możemy zacząć postrzegać to jako kompromis, nad którym staramy się pracować z miastem” – powiedział Ayers. „Ostateczną rzeczywistością jest bycie rozpoznawalnym inaczej niż w barze i możliwość uczestniczenia w niedzielnych wyprzedażach wraz z innymi miejscami w mieście”.

Rozporządzenie przed przyjęciem wymaga dwóch czytań. Z pierwszym wydarzeniem w czerwcu. Wiceprezydent Tristan Grunder złożył wniosek o poddanie tej kwestii pod listopadowe głosowanie, aby mieszkańcy mogli o tym zdecydować, ale wniosek został odrzucony.

Kliknij tutaj aby zapisać się do naszego newslettera.

źródło