książę William odwiedził w czwartek Fistral Beach i Nansledan w Kornwalii. Książę Walii znalazł czas, aby obejrzeć miejsce realizacji nadchodzącego projektu w Księstwie Kornwalii, porozmawiać z wolontariuszami oraz zagrać w siatkówkę na plaży Fistral.

książę William gra w siatkówkę na plaży Fistral.

Chrisa Jacksona/Getty Images

Za królewskie zaręczyny książę William zdecydowałem się strój biznesowy. Książę miał na sobie ciemny, tkany, sportowy płaszcz we wzór w kratkę z dopasowaną jasnoniebieską koszulą zapinaną na guziki. Książę Walii zestawił stylizację z granatowymi spodniami i paskiem ze srebrną klamrą.

książę William

Książę William odwiedza Nansledan.

Chrisa Jacksona/Getty Images

Po przybyciu na plażę Fistral książę William nadał swojemu biznesowemu swobodnemu wyglądowi jeszcze bardziej zrelaksowany. The brytyjska rodzina królewska członek zespołu zdecydował się zrezygnować ze sportowej marynarki i podwinąć rękawy koszuli na spacer po piasku. Później książę William zagrał w siatkówkę plażową z dziećmi obecnymi na jego wizycie.

Wizyta księcia Walii na plaży Fistral była oficjalnym zaproszeniem królewskim, podczas którego spotkał się z przedstawicielami lokalnych organizacji, które pracują na rzecz promowania bezpieczeństwa na morzu i na plaży przed pracowitymi miesiącami letnimi. Oprócz wizyty na plaży Fistral pobyt księcia Williama w Nansledan dotyczył projektu, nad którym pracowała rodzina królewska.

książę William

książę William

Chrisa Jacksona/Getty Images

Nansledan to miejsce, w którym powstanie pierwszy innowacyjny projekt mieszkaniowy w Księstwie Kornwalii, który pomoże rozwiązać problem bezdomności. Projekt ma być realizowany we współpracy z kornwalijską organizacją charytatywną St. Petrocs. Dzięki temu przedsięwzięciu 24 domy otrzymają kompleksowe wsparcie dla lokalnych mieszkańców doświadczających bezdomności.

Przez cały 2024 rok książę William miał kilka królewskich występów. W lutym ubiegłego roku Książę Walii wziął udział w ceremonii rozdania nagród BAFTA w niebieskiej aksamitnej marynarce. Oprócz obowiązków królewskich książę William opiekował się także rodziną – syn, książę Louis, który w kwietniu skończył sześć lat, i córka Księżniczka Charlotte obchodzi swoje dziewiąte urodziny 2 maja była żona księcia Williama, Kate Middleton przechodzi leczenie z powodu nieujawnionej postaci raka.

źródło