Zaledwie kilka dni po debiucie iPada Pro M4 z czymś, co Apple nazywa „najbardziej zaawansowanym wyświetlaczem na świecie”, a nowa plotka wskazuje, że Ultra Retina XDR w iPadzie nie jest jedyną innowacją w zakresie wyświetlaczy, jaką firma ma w zanadrzu w tym roku, a iPhone 16 Pro również ma być krokiem naprzód.

20% więcej nitów dla iPhone’a 16 Pro

Raporty Instant Digital, przeciekającego z Weibo że iPhone 16 Pro będzie wyposażony w wyświetlacz, który w typowym użyciu (czyli z zawartością SDR) osiągnie maksymalną jasność 1200 nitów. Byłby to znaczący wzrost o 20% w porównaniu z 1000 nitami obsługiwanymi w iPhonie 15 Pro.

Kiedy Apple określa specyfikacje wyświetlaczy dla swoich urządzeń, zwykle podaje typową maksymalną jasność, czyli jasność, jaką uzyska ekran podczas zwykłego użytkowania, gdy nie jest wyświetlana zawartość HDR. Posiada również oddzielną jasność szczytową dla treści HDR.

iPhone 15 Pro i kilka wcześniejszych generacji iPhone’a osiągnęły maksymalną jasność 1000 nitów i 1600 nitów w przypadku HDR. Według tej plotki nadchodzący iPhone 16 Pro osiągnie jeszcze lepsze, jaśniejsze 1200 nitów podczas codziennego przeglądania. Oczekuje się, że telefon zachowa te same 1600 nitów szczytowych dla treści HDR.

Jeden z wcześniejszych raportów Instant Digital właśnie potwierdził się w tym tygodniu, ponieważ dokładnie przewidziano w marcu że nowy iPad Pro będzie oferował opcję matowego wyświetlacza. Szkło nanoteksturowe w iPadzie M4 okazało się dla wielu obserwatorów zaskoczeniem.

Wersja 9to5Mac

To niezwykłe, że zaledwie kilka dni po debiucie Apple’a ze swoim najbardziej zaawansowanym wyświetlaczem w historii, doszły nas wieści o nowym wyświetlaczu iPhone’a, który pod względem jasności będzie lepszy od Ultra Retina XDR. W typowym użytkowaniu iPad Pro M4 osiąga maksymalnie 1000 nitów, co oznacza, że ​​iPhone 16 Pro może go pobić w ciągu kilku miesięcy.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

źródło