Zawodnik Jaguara, Josh Allen, rozegrał ostatni rok swojego debiutanckiego kontraktu w 2023 r. i w drodze do podpisania długoterminowego kontraktu w Jacksonville, którego szukał na początku poza sezonem, zanotował najwyższą w karierze liczbę 17,5 worków.

W poniedziałek główny trener Jaguars, Doug Pederson, powiedział, że „wyzwaniem” dla zawodnika kończącego ważny sezon jest to, czy będzie w stanie zrobić to jeszcze raz. Jest mnóstwo przykładów zawodników, którzy nie byli w stanie utrzymać wysokiego poziomu gry po przerwaniu sezonu. w roku kontraktowym. Nie brakuje też przykładów zawodników, którzy utrzymali swoje sukcesy w przyszłości.

Allen, który zgłosił się na obowiązkowy minicamp po samodzielnym treningu przez resztę sezonu poza sezonem, obiecał, że będzie należeć do tej drugiej kategorii.

„Dla mnie w tym roku tak bardzo osobiste”, powiedział Allen za pośrednictwem strony internetowej zespołu. „W zeszłym roku odkryłem, co jest dla mnie skuteczne. Więc dla mnie jest to: „OK”. Cieszę się, że to był moment, w którym musiałem to rozgryźć i czerpać z tego korzyści. Teraz dla mnie to jest coś w stylu: „Zrobiłeś to z tego powodu”. Nie i pokażę ci dlaczego. Dowiedziałem się, co jest dla mnie skuteczne. Zamierzam podwoić swoją formę, od tego momentu poprawię się i poprawię się mentalnie, fizycznie i emocjonalnie – i teraz mogę od tego zacząć. Na razie jestem silniejszy psychicznie na tym etapie sezonu. Stąd będzie się po prostu dalej budować.”

Allen powiedział, że jego cele na nadchodzący sezon to zdobycie tytułu obrońcy roku i Super Bowl. Każdy wynik sprawi, że nowy kontrakt będzie wyglądał na mądry ruch, a wycofanie się z tego pierwszego tylko zwiększy szanse Jags na drugie.źródło