PINEHURST, Karolina Północna – We wtorek główny sezon Jona Rahma przybrał kolejny rozczarowujący obrót.

Kilka godzin po przybyciu do Pinehurst w klapkach z powodu bolesnej kontuzji stopy Rahm zdecydował się wycofać z US Open.

Kiedy we wtorek rano spotkał się z mediami, Rahm powiedział, że stan się poprawia, ale nadal istnieją „zaniepokojenie” w związku z rozpoczęciem trzeciego turnieju głównego w tym roku już za kilka dni.

„Po konsultacjach z wieloma lekarzami i moim zespołem zdecydowałem, że dla mojego długoterminowego zdrowia najlepiej będzie wycofać się z odbywających się w tym tygodniu mistrzostw US Open” – napisał we wtorek po południu w mediach społecznościowych. „Powiedzieć, że jestem rozczarowany, to ogromne niedopowiedzenie”.

Rahm, mistrz US Open 2021, powiedział, że ma nadzieję wkrótce wrócić do rywalizacji. W przyszłym tygodniu LIV organizuje kolejne wydarzenie w Nashville.

Rahm nie wiedział, w jaki sposób doszło do skaleczenia między małym palcem a palcem serdecznym lewej stopy, ale problem przerodził się w zmianę chorobową, w wyniku której doszło do zakażenia. Powiedział, że przed drugą rundą zawodów LIV w ubiegłą sobotę w Houston otrzymał zastrzyk przeciwbólowy – zastrzyk, który miał trwać cały dzień – ale zamiast tego już po drugim dołku znów odczuwał ból. Obawiając się, że będzie nadal kompensował swing, wycofał się kilka dołków później.

„Ból był silny” – powiedział. „Niepokojąca była infekcja. Infekcja jest już opanowana, ale nadal występuje obrzęk i ból”.

Rahm pojawił się na stadionie Pinehurst w klapkach na lewej stopie, starając się utrzymać suchość tego obszaru i możliwie najszybciej goić.

Wcześniejsze wyjście z US Open to kolejna porażka Rahma, który zremisował z wynikiem 45t w obronie tytułu Masters i przegapił awans do PGA Championship. Gra Hiszpana znajduje się w coraz większym centrum uwagi po jego głośnej dezercji do LIV Golf pod koniec ubiegłego roku. Nie wygrał jeszcze na rywalizującym torze i poczuł się sfrustrowany sugestią, że jego gra spadła.

„To nie tak, że gram źle, chociaż wielu z Was sprawia wrażenie, że gram źle. Miałem dwa złe tygodnie” – powiedział. „Byłem w pierwszej dziesiątce i miałem szansę wygrać w większości turniejów, w których brałem udział, ale niestety Augusta i PGA nie były moimi najlepszymi występami. … To nie była najlepsza pierwsza połowa roku, ale było wiele momentów, w których nie miałem dobrego startu, ale to nie znaczy, że nie można mieć świetnego końca”.

W ubiegłym roku Rahm odniósł cztery zwycięstwa na całym świecie, w tym w turnieju Masters. Miał także czołowe 10-tki w US Open i Open Championship. Nie mogąc zdobyć punktów światowego rankingu na LIV, spadł z 3. na 8. miejsce w OWGR.

Jackson Suber został zastępcą Rahma na boisku US Open.źródło