Scott Olson dołącza do programu siatkówki w Jamestown Community College po 27 latach doświadczenia trenerskiego, ostatnio jako tymczasowy główny trener drużyny Pitt-Bradford. Przesłane zdjęcie

Jamestown Community College ogłosiło, że Scott Olson zostanie nowym głównym trenerem żeńskiej drużyny siatkówki.

„Jesteśmy podekscytowani nie tylko poziomem doświadczenia, jakie Scott (Olson) wnosi do JCC, ale także pasją, jaką okazał, prowadząc kobiety zarówno na boisku, jak i poza nim” – powiedział dyrektor sportowy JCC George Sisson. „Jestem podekscytowany możliwością nauki w dwuletniej szkole, takiej jak Jamestown Community College” – dodał Olson. „To dla mnie nowa szansa na pracę ze studentami-sportowcami w wieku, który dobrze znam i który odnosi sukcesy”.

Olson dołącza do Jayhawks z 27-letnim doświadczeniem trenerskim, ostatnio jako tymczasowy główny trener drużyny Pitt-Bradford. Powiedział, że chociaż jego pasją jest ten sport, jego styl trenerski jest nieco inny niż większość.

„Wierzę, że wnoszę dużo empatii. Nie jestem trenerem typu dyktatora. Jestem osobą, która lubi pracować z indywidualnymi ludźmi i wyciągać z nich to, co najlepsze” – powiedział.

Dodał Sisson: „Potrzeba wyjątkowego lidera, aby chcieć przejąć program dla juniorów, a podczas naszej rozmowy kwalifikacyjnej Scott naprawdę pokazał, że ma odpowiedni charakter, aby kierować Jayhawks we wszystkich aspektach życia”.

Olson przejmuje program, który w 2023 r. zajął drugie miejsce w Western New York Athletic Conference (WNYAC) i w ciągu ostatniej dekady zdobył wiele mistrzostw regionalnych. Te wzniosłe oczekiwania to cele, które chce osiągnąć i przekroczyć.

„To coś, do czego dążę” – powiedział. „Oczywiście chcesz wygrać swój ostatni mecz i taki jest cel. Zależy mi na stworzeniu programu, w którym poziom gry będzie możliwie najwyższy. Jeśli to będą play-offy, to świetnie. Jeśli są to obywatele, świetnie. Nie mogę się doczekać stworzenia programu, dzięki któremu nasza gra będzie stabilna i wysoka”.

Olson planuje twardo stąpać po ziemi jako przywódca Jayhawków. Do kabiny trenera trafia mając bogate powiązania z południowym Nowym Jorkiem i północną Pensylwanią, zatrzymując się w szkołach Eisenhower High School, Sheffield High School i Warren Area High School, gdzie był głównym trenerem dziewczęcych drużyn uniwersyteckich tych szkół.

Harmonogram rozgrywek siatkówki kobiet JCC rozpoczyna się obecnie pod koniec sierpnia.Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej


źródło