w ramach czerwcowej aktualizacji funkcji Pixel wprowadza do swojego sprzętu kilka nowych i ulepszonych funkcji. Aktualizacja zacznie być wdrażana już dziś na wszystkich obsługiwanych telefonach, tabletach i smartwatchach Pixel.

Przede wszystkim Google rozszerza dostęp do swoich które będą . Do tej pory była ona obecna jedynie na Pixelu 8 Pro. Model będzie początkowo dostępny jako opcja deweloperska na Pixelach 8 i 8a i będzie można to włączyć w ustawieniach urządzenia.

Aplikacja Rejestrator również otrzyma wsparcie oparte na sztucznej inteligencji. Google twierdzi, że otrzymasz bardziej szczegółowe podsumowania nagrań na Pixelu 8, Pixelu 8 Pro i Pixelu 8a w porównaniu z wcześniejszymi wersjami aplikacji. jeśli masz Pixela 6 lub nowszego i istnieje możliwość eksportowania transkrypcji do plików tekstowych i Dokumentów Google.

Z łatwością możesz teraz podłączyć Pixela 8a, Pixela 8 lub Pixela 8 Pro do zewnętrznego wyświetlacza przez USB-C, aby oglądać filmy i zdjęcia na większym ekranie. W przypadku Pixel Fold oraz Pro Pixel szóstej generacji i nowszych możesz wybrać obiektyw, którego chcesz używać podczas robienia zdjęć.

Tymczasem Pixel 6 i nowsze modele będą obsługiwać wsteczne wyszukiwanie numerów telefonów bezpośrednio z rejestru połączeń. Te urządzenia i tablet Pixel będą także w stanie „automatycznie zidentyfikować najlepszy moment na zdjęciu w HDR+ za jednym naciśnięciem migawki” – twierdzi Google, co pozornie ułatwi zrobienie zdjęcia Twojej uśmiechniętej twarzy, gdy będzie ustawiona ostrość .

Pixel Watch również otrzyma kilka aktualizacji, w tym wykrywanie wypadków samochodowych w modelu drugiej generacji. Jeśli urządzenie do noszenia wykryje, że mogłeś mieć poważny wypadek samochodowy, zapyta, czy wszystko w porządku. Jeśli nie zareagujesz lub będziesz potrzebować pomocy, może skontaktować się ze służbami ratunkowymi. Ta funkcja powiadomi także Twoje kontakty i udostępni im Twoją lokalizację w czasie rzeczywistym. Inne aktualizacje obejmują ulepszenia wykrywania upadków i dostęp do PayPal za pośrednictwem Portfela Google w obu generacjach zegarków Pixel Watch.

Google twierdzi, że dostęp do aplikacji Google Home będzie łatwiejszy także na urządzeniach z systemem Wear OS 3 i nowszym. Będziesz mógł na przykład uzyskać dostęp do inteligentnego urządzenia domowego i sterować nim za pomocą tarczy zegarka, a także uzyskać dostęp do ulubionych urządzeń jednym przesunięciem. Widget Ulubione Google Home będzie dostępny także na telefonach i tabletach z Androidem 12 lub nowszym.

I wreszcie, gdy tablet Pixel jest zadokowany w trybie koncentratora, może otrzymywać bogatsze powiadomienia z dzwonka do drzwi Nest. Będziesz mógł zobaczyć, kto jest przy drzwiach, porozmawiać z tą osobą w trybie dwustronnej rozmowy lub wysłać szybką odpowiedź.

źródło