Wczoraj Google opublikowany jego Przewodnik projektowania opakowań niezawierających plastiku szczegółowo opisuje drogę do pudełka na Pixela 8 i w 100% wolnego od plastiku wszystkie przyszłe produkty (do 2025 r.).

Ten 69-stronicowy dokument ma służyć jako „źródło informacji dla innych osób, które chcą zmniejszyć swoją zależność od formatów materiałów mieszanych i zastosować rozwiązania oparte na włóknach”.

Stale ograniczamy zużycie opakowań z tworzyw sztucznych, aby ułatwić gminom i systemom gospodarki odpadami możliwość recyklingu. Tworzywa sztuczne same w sobie nie są problematyczne, ale ich nadużywanie w opakowaniach, szczególnie w przypadku materiałów mieszanych, sprawia, że ​​recykling i odzyskiwanie zasobów stają się wyzwaniem.

Google zwrócił się w stronę materiałów na bazie włókien, takich jak papier i tektura. Google pamiętało o jednej rzeczy: „zrównoważone opakowanie nie może naruszyć integralności produktu”, ponieważ „wymiana uszkodzonych produktów ma znaczący wpływ na środowisko”.

Oto lista rzeczy, których Google użył do zastąpienia popularnych elementów plastikowych:

  • Rozwiązania powłokowe: „Alternatywy dla laminowanych tworzyw sztucznych, które zapewniają ochronę i atrakcyjność wizualną.”
  • Usuwanie folii termokurczliwej: „Strategie skutecznego zabezpieczania grafiki opakowań detalicznych podczas wysyłki bez folii termokurczliwej.”
  • Etykiety zamykające: „Rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo zapobiegające manipulacji i oferujące funkcje ułatwień dostępu.”
  • Taśmy papierowe: „Rozwiązania montażowe zachowujące integralność strukturalną bez taśm z tworzyw sztucznych.”
  • Zaczepy z formowanego włókna: „Równowaga siły z przyjazną dla użytkownika konstrukcją ekspozycji produktów.”
  • Ochronne opakowania produktów: „Materiały chroniące wrażliwe powierzchnie produktów i podlegające procesom recyklingu.”
  • Formowane tace z włókna: „Przejście na tacki z formowanych włókien z termoformowanego tworzywa sztucznego i wymagane optymalizacje projektu.”

Google oferuje trzy różne typy opakowań dla Pixela i Nest:

Pudełko teleskopowe: „Ten typ pudełka charakteryzuje się elegancką i klasyczną estetyką z czystymi liniami, idealnymi do prezentowania produktów o wyższej wartości po otwarciu. Teleskopowa pokrywa zapewnia prosty mechanizm otwierania i zamykania. Można dodać niestandardowe wkładki i kołnierze, aby zapewnić spersonalizowane doświadczenie rozpakowywania.

Przednia skrzynka z blokadą rolki: „Uniwersalna konstrukcja obejmująca panel przedni z zakładkami blokującymi do zamknięcia. Konstrukcja zapewnia równowagę pomiędzy ochroną, znanym otwieraniem i łatwym montażem.

Załóż górne pudełko: „Prosty, funkcjonalny wygląd z górną klapą, którą można wsunąć do pudełka i którą można łatwo otworzyć i zamknąć. Wysoce opłacalne i szeroko stosowane w mniejszych akcesoriach i tańszych produktach, oferujące podstawową ochronę i łatwy montaż.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

źródło